banner84

Alanya'da vakalar azaldı, sahiller kalabalıklaştı

Alanya Halk Plajı, Alanya'da ki vakaların düşüşe geçmesinin ardından yerli ve yabancı turist akınına uğradı. Sahile gelen turistler 30 dereceyi bulan hava sıcaklığında Akdeniz’in serin suyunun keyfini sürdü.  

Alanya'da vakalar azaldı, sahiller kalabalıklaştı

Turizm kentinde vaka sayılarının düşüş göstermesinin ardından yerli ve yabancı vatandaşlar, Alanya Halk Plajını doldurdu. Sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar, sahile akın etti. Hava sıcaklığının 30 dereceyi bulması ile vatandaşların daha çok denize girerek serinlediği görüldü. Bazı vatandaşlar ise sahilde güneşlenmeyi tercih etti.

'ALANYA VATANSEVER VE MİLLİYETÇİ'
Eşi ile birlikte tatile gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emeklisi Celal Coşkun, “Hava güzel, keyifler yerinde” diyerek Alanya’yı çok sevdiğini söyledi Coşkun,  “Alanya'ya tatile geldik ülkemizin her yeri cennet gibi. Vaktimizi çok güzel değerlendiriyoruz dinleniyoruz, yüzüyoruz, sosyal aktivitelerde bulunuyoruz. Akdeniz de birçok yer gezdim ama Alanya'nın çok güzel bir ilçe olduğunu düşünüyorum. İnsanları güzel hoşgörülü, vatansever ve milliyetçi insanlar, bende öyle olduğum için ekstra ilgi duyuyorum Alanya'yı çok beğeniyorum. Ülkemin her yerini seviyorum ama Alanya bizim için çok farklı çok seviyoruz.” dedi.

'BELEDİYENİN ÇALIŞMALARI HARİKA'
Celal Coşkun’un eşi İngilizce Öğretmeni Arzu Coşkun ise Alanya’da tatili herkese tavsiye ettiğini söyledi. Coşkun, “Sahili çok temiz, denizi çok temiz, belediyenin çalışmaları harika. Çok memnun kaldık. Alanya’yı çok beğendim. Eşimin de dediği gibi yani gezilecek yerleri çok, hizmetleri çok. Milliyetçi bir ilçe. Gayet güzel bir şehir. Ben çok memnun kaldım. Alanya’ya tatile gelmelerini herkese tavsiye ederim. Deniziyle, manzarasıyla, insanları ile çok harika bir yer” diye konuştu. -Alkın BİRİCİK
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107