banner84

Alanya'da yeni yılda turizmci gülemiyor

Türkiye genelinde birçok otel yılbaşı programı için hazırlık yaparken, Alanya'da yeni yıl için turistlerden talep yok

Alanya'da yeni yılda turizmci gülemiyor

( Sabiha TATLIYER) Yeni yıla günler kala turizm sektöründe yılbaşı için rezervasyon talepleri merak uyandırdı. Ancak yeni yıl Alanya’ya sürprizlerle gelmedi. Turizmci, Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı (KONTİD) Ali Orkan  ve Kleopatra Otelciler Derneği Başkanı Servet Şakiroğlu, Alanya’da kış dönemi sebebiyle  bir çok otelin kapalı olduğunu ve bu doğrultuda açık olan otellerde de iç ve dış pazarlardan Noel, yılbaşı rezervasyonların yok denecek kadar az olduğunu belirtti. 
'TALEP ÇOK DÜŞÜK'
'Yerli ve yabancı turistlerden yeni yılda Alanya’ya talep yok' diyen Orkan rezervasyon oranlarının çok düşük olduğunu belirterek, “ Maalesef Alanya bölgemizde ki açık olan otellerde  yüzde 30 civarında rezervasyon var. Ciddiye alınacak bir seviyede konaklama talebi bulunmuyor. Kış dönemi için Rusya  pazarında  Mısır çok yoğun olmasa da belli oranlarda misafir ağırlıyor. Ancak Mart ayından sonra  ülkemizin tercih edileceği beklenmekte. Temennimiz Dünya genelinde pandeminin azalmasıyla birlikte turizmimiz eski günlerine tekrar dönecektir. Ülkemizde hak ettiği seviye de misafir ağırlayacaktır.” sözlerine yer verdi.
UMUT 2022’DE 
Şakiroğlu ise  Türk lirasının değerini düşmesinin de yerli turistleri etkilediğini belirterek şunları söyledi; “Şuanda yerli ve yabancı turistlerin bölgemize talep yok. Geçtiğimiz günlerde tur acentaları ile yaptığımız toplantı neticesinde turizmin rezervasyon durumunun Ocak ayından sonra belli olacağını belirttiler. Yeni yıla dair talep şuan yok. Türk lirasının değeri aşırı düşmüş durumda bu da büyük etken. Ama şimdilik bölgemize yoğun bir talep bulunmuyor” sözlerine yer verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169