banner84

Alanya'daki plajlara 'mükemmel' not

Sağlık Bakanlığı tarafından Alanya'nın tüm plajlarından numuneler alınarak, yüzmek isteyenler için sağlık açısından değerlendirildi. Buna göre ilçenin tüm plajlarında yapılan analizler neticesinde 55 plaj 'mükemmel' not aldı

Alanya'daki plajlara 'mükemmel' not

Yaz ayının gelmesiyle birlikte, Türkiye'nin tüm plajlarında Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirme yapıldı. 
İlçedeki bölgelerin sağlık ocakları tarafından alınan numulerde plajların tüm detayları incelendi. Yüzenlerin maruz kaldıkları risk seviyesinin değerlendirilmesi, kirliliğin tespiti ve alınacak önlemlerin belirlenmesi için Alanya'nın 55 plajından numuneler alındı. Dünyaca ünlü plajlara sahip olan ilçenin denizi analiz sonucu tam not aldı.
GÜZELLİĞİ TESCİLLEDİK
'Mükemmel', 'İyi' ve 'Kötü' değerlendirmeleri ile sınıflandırılan plajlar analizlerinde, duş alanları, tuvaletler, soyunma kabinleri, engelli erişimi, can kurtaran ve gözetleme kabini gibi detaylarda değerlendirmeye alındı. Alanya'da yapılan analiz sonuçlarına göre 55 plaj, 'mükemmel' sonucunu aldı. Böylelikle görselliği ile Türkiye'nin ve dünyanın en güzel plajlarının bulunduğu bölgeler arasında yer alan Alanya, güzelliğini tescillemiş oldu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107