banner84

Alanya - Kıbrıs uçak seferleri başlıyor

Borajet Havayolları, Caps Travel işbirliği ile 11 Haziran'dan itibaren Alanya-KKTC seferleri başlayacak.

Alanya - Kıbrıs uçak seferleri başlıyor

Alanya-KKTC arasında uçak seferleri ve paket tur programları başlıyor. Program Alanya'daki Caps Travel ve Bora Jet işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Program, Borajet Havayolları yeni nesil 98 kişilik Embraer E190 tipi jet motorlu uçaklar ile 11 Haziran’da başlayacağı uçuşları 28 Eylül 2015 tarihine kadar sürdürecek. Uçuşlar, Perşembe, Cumartesi ve Pazartesi günleri Gazipaşa Alanya Havalimanı’ndan Kuzey Kıbrıs’a karşılıklı olarak gerçekleştirilecek. Alanya-KKTC uçuşlarının biletlemesini yapacak olan Caps Travel ayrıca tatilcilere karşılıklı olarak tatil paket tur seçenekleri de sunacak.

Uçuşlar öncesinde Kuzey Kıbrıs’ta çok ciddi bir Alanya tanıtımı yapılacak. Bu durum Alanya’ya yeni turist girişi sağlaması hedefleniyor. Bunun yanında Alanya halkına, yeni Alanyalılara ve yabancı turistlere 2-3 günlük değişik alternatifli Kuzey Kıbrıs gezi imkânları sunulacak. Alanya-KKTC seferleri 25 dakika süreceği, bu özelliği ile Türkiye’de bugüne kadar gerçekleşen “en kısa mesafeli yurt dışı uçuş” olacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107