banner165

'Alanya'nın potansiyeli var'

Polonyalı 2,5 milyon turistin Türkiye'de tatil yaptığını ve bu sayının artabileceğini söyleyen Trzeciak, Alanya'nın bunun için potansiyelinin olduğuna dikkat çekti. Trzeciak, "Sadece Antalya ve Alanya'nın güzel plajlarını öne çıkararak değil, ayrıca ortak çabalarla birlikte keşfedilen tarihi miraslarla da yapabiliriz" dedi

'Alanya'nın potansiyeli var'

Polonya Ankara Büyükelçiliği ile Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu'nun, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle düzenlediği "Kültürel Miras ve Arkeoloji, Polonya- Türkiye Arasında Yeni İş Birliği Platformu" konulu konferans başladı. Konferansta Polonya'dan Adam Mickiewicz Üniversitesi, Wroclaw Üniversitesi, Polonya Bilimler Akademisi, Arkeoloji ve Etnoloji Enstiüsü'nden ve Anadolu Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi'nden akademisyen ve araştırmacılar konuşacak.
'SAYILAR ARTABİLİR'
Açılış konuşmasını yapan Polonya’nın Ankara Büyükelçisi Robert Trzeciak, " Arkeolojik keşifler ülkenin turizm çıkarlarına da katkı sağlayacaktır. Son 5 yılda, 2,5 milyon Polonyalı Türkiye'de tatil yaptı. Türkiye mükemmel turizm standartlarını temsil ettiği için bu sayı büyük ölçüde artacaktır. Bununla birlikte, sayıları artırmak için hala bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Bunu sadece Antalya ve Alanya'nın güzel plajlarını öne çıkararak değil, ayrıca ortak çabalarla birlikte keşfedilen tarihi miraslarla da yapabiliriz. Çatalhöyük ya da Firüzköy yarımadası gibi siteler pek çok Polonyalı turisti çekebilir. Yurttaşlarımdan, geniş kapsamlı tatil türünden farklı bir tür özlem duyan büyük bir grup var. Bugün, Türkiye-Polonya iş birliğini desteklemek ve modern bilimin gelişmesine her türlü katkı sağlamak için buradayız. Bu muhteşem fırsat üzerinde beraber çalışalım" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169