banner84

Alanya turizmi güçlenecek

ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Dernek tüzüğünde yapılacak düzenlemeyle bölge dernek başkanları direkt ALTİD yönetimine dahil olacak. Bu değişiklik Alanya turizm lobisine güç katacak” dedi.

Alanya turizmi güçlenecek

 
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) bölgesel turizm istişare toplantılarına devam ediyor. Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği (KONTİD) yöneticileri ve üye otel işletmecileriyle yemekli toplantıda bir araya gelen ALTİD yöneticileri, bölgenin turizm sorunlarını masaya yatırdı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Ali Orkan, turizmcilerin, yapılan istişare toplantılarıyla birliktelik mesajı verdiklerini söyleyerek bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

“ALANYA’DA 7 BÖLGE DERNEĞİ VAR”

Alanya ve ülke turizminde yaşanan sorunları ve atılması gereken adımları dünya ölçeğinde yaşanan turizm gelişmeleriyle birlikte değerlendirdiklerini söyleyen ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, Alara’dan Kargıcak’a kadar 7 bölge derneği olduğunu ve her derneğin kendine has sorunlar yaşadığını söyleyerek, bölgesel sorunlara daha yakın olabilmek için ALTİD tüzüğünde yapılacak değişiklikle bölge dernek başkanlarının direkt ALTİD yönetimine dahil olacağını, bu değişikliğin hem ALTİD yönetimine, hem bölge dernek yönetimlerine hem de Alanya turizm lobisine güç katacağını ifade etti. Sili, yapılacak tüzük değişikliğiyle Bakanlık belgeli turistik tesislerin dışında kalan Belediye belgeli tesisleri de belirli kriterler oluşturmak ve bu kriterler çerçevesinde değerlendirmeler yapmak suretiyle ALTİD bünyesine dahil etmeye hazırlandıklarını ifade ederek “Tüzük değişikliğiyle ilgili otel sahipleri ve işletmecilerden önemli destek görüyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 22:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107