banner84

Alanya’da turizmcileri sevindiren haber geldi

Alanya'da esnaf ve turizmcinin beklediği haber geldi. Ruslar 22 Haziran itibariyle geliyor. Sektörde heyecan etkisi yaratan bu haberin ardından 2021 sezonuna yönelik umutlarda yükseldi.

Alanya’da turizmcileri sevindiren haber geldi

RAPOR OLUMLU ÇIKTI

Rus heyetin raporunu dört gözle bekleyen turizmci derin bir nefes aldı. Heyetten çıkan olumlu raporla Rusya Başbakan Yardımcısı Golikova, Türkiye'ye tüm uçuşların 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatılması kararı alındığını belirtti.

SİLİ: “ANTALYA BÖLGESİ İÇİN SON DERECE SEVİNDİRİCİ BİR HABER”

Kararın ardından Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili yaptığı açıklamada, “22 Haziran itibariyle Rusya’dan uçuşların başlayacak olması tüm turizmciler için ve özellikle Alanya, Antalya bölgesi için son derece sevindirici bir haber. Turizm Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızın ortak çalışmaları, turizmciler olarak tüm alanlarda yapmış olduğumuz çalışmalar, güvenli turizm sertifikasyonu,  aşılamanın  hızlı bir şekilde ilerlemesi, düşen vaka sayıları ve akabinde Antalya’ya gelmiş olan Rus  heyetinin incelemeleri neticesinde bu karar alındı. Bundan sonrası inşallah çok daha iyi olacak. Bu süreçte emeği geçen Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanlığımız ve tüm emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

ŞAHİN: “BÜYÜK MUTLULUK YAŞADIK”

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin de beklenen açıklamanın geldiğini belirterek, “Alanya ve bölgemiz turizm sektörünün en büyük beklentisi olan Rusya'dan uçuşların 22 Haziran itibariyle başlayacağı haberiyle büyük mutluluk yaşadık. Bu konudaki büyük çabası nedeniyle Alanyamızın gururu, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na sonsuz şükranlarımı sunar, Alanya ve bölgemiz turizm sektörüne hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

TOKLU: “GÖZÜMÜZ AYDIN”

Toklu, 'Gözümüz aydın Alanya'm' diyerek, "Verdiğimiz mücadelenin sonuçlanması bizleri çok mutlu etti" dedi. Şahin, verilen haberle büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107