banner84

Alanya’da yılın ilk gemisi Mehter Takımı ile karşılandı

Alanya’ya yılın ilk seferini düzenleyen Orient Queen adlı lüks kurvaziyer gemisinin yolcuları Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ve Alanya Belediye Mehter Takımı tarafından tören ve çiçeklerle karşılandı.

Alanya’da yılın ilk gemisi Mehter Takımı ile karşılandı

2019 yaz turizm sezonu boyunca Lübnan’ın başkenti Beyrut’tan Alanya’ya 24 sefer düzenleyecek olan Orient Queen adlı lüks kurvaziyer gemisinin yolcuları Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ve Alanya Belediye Mehter Takımı tarafından tören ve çiçekle karşılandı. Mürettebat ile birlikte yaklaşık 300 kişiyi Alanya’ya getiren geminin Alanya turizmi için büyük bir önem arz ettiğini ifade eden Başkan Yardımcısı Yenialp, “24 hafta boyunca gerçekleşecek seferlerle Alanya turizmine bir can suyu katılmış olacak. Avrupa ve Rusya başta olmak üzere bölgemize olan ilgi arttıkça mutlu oluyoruz. Umarız bu ilgi katlanarak devam eder ve turizmden kazanç elde eden herkes rahat bir sezon geçirir. Bizler yerel idareciler olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

'SEZON BİTTİKTEN SONRA DA ALANYA SEFERLERİ SÜRECEK'

AMC firmasının Alanya Temsilcisi Lübnanlı Bassam Hage de, “Bu sezonu açtık, normalde bizim gemi sadece her Pazartesi gelir, sonra Yunan adalarına gider. Bu sene özel yaptık. Sezondan bir hafta önce sadece 4 gün Alanya o da alışmak istedik. Beyrut-Alanya seferlerini başarabilecek miyiz diye ve başardık. Bu gemi daha ilk, biliyorsunuz daha Ramazan bitmedi, 150 kişi geldi, bu iyi bir şey. İnşallah bu seferlere devam edeceğiz. Sezon 10 Haziran’da başlıyor. Her hafta 20-24 sefer gelecek. Artı belki yaz bitince Alanya seferlerine Eylül ayından sonra da yine devam edebiliriz. Güzel bir şey olacak inşallah” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107