banner129

'Alanya'nın marka değeri artacak'

Alanya'ya marka oteller kazandırma sözünü veren ALTSO Başkanı Şahin, 'Alanya'nın marka değerini yükselteceğiz' derken ALTİD Başkanı Sili, ise marka otellerin Alanya için bir kazanım olacağını söyledi.

'Alanya'nın marka değeri artacak'
 Mevlüt UYGUR
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya'ya Marka zincir oteller kazandıracağının sözünü verdi. Marka otellerin Alanya'da olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Şahin, "Alanya'mıza mutlaka marka oteller kazandırmalıyız. Çünkü bir çok şehre gidiyoruz, Hilton Gardenler vesayre bir sürü zincir otel görüyoruz. Ama Alanyamız da yok. Hilton düzeyinde zincir otelleri Alanya'mıza getirmek için çabamız devam ediyor. İnşallah bundan sonuç alacağız. Biz bunun sözünü verdik. Alanya'mıza getireceğiz marka otellerle, Alanya'mıza daha kaliteli turistler gelecek.
'ALANYA'NIN MARKA DEĞERİNİ YUKARIYA TAŞIYACAĞIZ'
 Alanyamızın markası daha da artacak. Alanya kamuoyundan ve iş adamlarından çok büyük destek aldım.  Alanya dayanışması ile şehrimize bir kaç tane zincir otel kazandırma hedefimiz var.   Yine Ayrıca  Önümüzdeki süreçte de Alanya AKDAĞ Kayak Merkezi, Golf Alanları, Güzelbağ Sanayi Sitesi, İskele -Yat Limanı Değişimi, Mahmutlar ve Konaklı’ya Noter gibi projelerle Alanya’mıza hizmet edeceğiz. Marka Oteller ile ve İskele- Yat Limanı Değişimi projelerimizle Alanya'nın marka değerini daha da yukarıya taşıyacağız" dedi.
'KALİTEYİ ARTTIRACAKTIR'
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de marka zincir otellerin Alanya için bir kazanım olacağını söyledi. Sili, "Marka otel projesinin Alanya'da gerçekleşmesi şehrimizin adına bir kazanım olur. Bu üst segment markaların Alanya'ya kazandırılması, toplam kalite anlamında ve Alanya'nın imajını daha ileriye gitmesi anlamında mutlaka bir kazanım olacaktır.  Daha önce bölgemizdeki bir otelimiz zincir otel projesi olmuştu, ama projenin devamı gelmemişti. Ama Önümüzdeki dönemde eğer Türkiye turizminin gidişatı bu olumlukta devam eder ve yapılmak istenenler, Türkiye turizmi adına gerçekleşirse  Alanya-Antalya özelinde, yani gelire odaklı turizm çeşitlendirme noktasında bir başarı sağlanabilirse, bunlar  bölgeye uluslararası zincirlerin yatırım yapmasına neden olacak unsurlar. Bu süreçte hem Alanya hem Türkiye ve sahil kesimi toplamda toparlanması anlamında bir fayda olur. Bu marka zincir otel projeleri gerçekleşirse toplam kaliteyi arttırma noktasında bir itici güç olacaktır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 23:53
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107