banner129

Alanya’ya ‘yoga’ önerisi

Alanya’da 12 ay turizm yapabilmek için pek çok alternatifi hayata geçirmek gerekiyor. Turizmci Cengiz Topçu ise son yıllarda dünyada yaşanan olumsuzluklar sebebiyle insanların ‘yoga turizmi’ne ilgi göstermeye başladığına dikkat çekti. 

Alanya’ya ‘yoga’ önerisi

-Asiye ELİAÇIK
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Exotic Tour Sahibi Cengiz Topçu, özellikle son yıllarda toplumların yaşadığı sosyal ve ekonomik çalkalanmaların insanların ruh hallerini olumsuz etkilediğine, bundan kurtulmanın yollarını arayan insanların turizm sektöründe de yeni bir trendi ortaya çıkardığına dikkat çekti. 
“YOGA TURİZMİNE İLGİ ARTIYOR”
Topçu, “Dinlenme ihtiyacını gidermek isteyen insanlar, bu tür hizmetlerin verildiği destinasyonları tercih etmeye başladı. Turizmin çeşitlenmesinde ‘yoga turizmi’ de kendine sektörde yer buluyor. Fakat Türkiye’de bu sınırlı ölçüde yapılabiliyor. Turizmin çeşitlendirilmesini hedefleyen destinasyonlar bu konu ile de ilgili çalışmalarını yoğunlaştırmalı” dedi.
“ALANYA’YA OLUMLU KATKI SAĞLAR”
Yoga turizminin Alanya’ya katkı sağlayacağını ifade eden Topçu, “Binlerce yıllık geleneğe sahip olan ve anavatanı Hindistan olan yoganın taraftarları her geçen yıl artmaktadır. Alanya özelinde düşündüğümüzde ve şu anda bazı bölgelerdeki uygulamalarına baktığımızda katılanların hem ekonomik ve eğitim anlamda ortanın üstünde olması hem de çevreye olan hassasiyetleri bu sektöre olumlu katkı yapacaktır. Bölgenin iklim şartları ele alındığında Mart-Kasım aylarında böyle bir talebi yaratacak bir alt yapının hazırlanması ve sunulması sektördeki çeşitlenmeye katkı sunacaktır. Özellikle ‘yoga turizmi’nde misafire özel imkanlar sunan konaklama işletmelerinin sayısının artması doğal olarak talebi de arttıracaktır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107