banner84

Alman havayolu iflas etti Alanya etkilendi

2019 yılı için Alanya'ya 100 üzerinde uçuş planlayan Alman hava yolu şirketi Germania'nın iflas etmesi Alanya'yı olumsuz etkiledi

Alman havayolu iflas etti Alanya etkilendi

2019 turizm sezonu için  Alanya Gazipaşa Havalimanı'na 100 yüzün üzerinde uçuş planlayan Alman hava yolu şirketi Germania iflas başvurusunda bulundu. Germania Havayolları CEO'su Karsten Balke, iflas başvurusuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Maalesef, kısa vadeli bir likidite ihtiyacını karşılamak için finansman çabalarımızı başarıyla sonuçlandıramadık. Netice olarak, iflas başvurusunda bulunmaktan başka çaremizin olmadığına çok üzüldük. Elbette özellikle, bu adımın çalışanlarımız üzerindeki etkisine üzüldük. Planlandığı gibi Germania uçuşlarını gerçekleştiremeyen yolculardan özür dilerim" dedi.

'OLUMSUZ ETKİLEYECEK'

Konu hakkında açıklamada bulunan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, iflasın Alanya için üzücü bir durum olduğunu söyledi. Germania hava yolunun 2 yıl önce Alanya - Gazipaşa Havalimanı'na sefer başlattığını belirten Dahaoğlu, "Seferler de her sene git dide artıyordu. 2019 yılında da yine Almanya'nın 3 şehrinden Gazipaşa'ya sefer düzenleyecekti ve toplamda yüzün üzerinde uçuşu vardı. Tabii ki bu bizi olumsuz yönde etkileyecektir. Özellikle Alanya'ya direk uçak bileti alan yolcular bundan etkilenmiştir, bunun telafisi yoktur biletleri yandı. Fakat tur operatörleri üzerinden gelen paket alan turistlerde bir sorun gözükmüyor. Zira bunun sorumluluğu tor operatörü üzerindedir. Ümit ediyoruz ki tur operatörleri Alanya'ya yapmış oldukları bu paketlerle yolcular için yeni uçak firmaları görüşmelerine başlarlar. 2019 yılında kimsenin mağdur olmadan Germania'nın yerini dolduracak yerini dolduracak uçak firmaları bulunur diye umut ediyoruz. Batmasaydı daha iyi olurdu" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107