banner84

Alman operatörler operasyona hazırlanıyor

Alman tur operatörleri, önümüzdeki aydan itibaren koronavirüs kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkelere turist göndermeye hazırlanıyor.

Alman operatörler operasyona hazırlanıyor

Almanya, haziran ayının ortasından itibaren seyahat uyarılarını kaldırarak pek çok Avrupa ülkesine seyahat edilmesine hazırlanırken, seyahat endüstrisi ise 'güvenli tatil' sloganı ve esnek iptal seçenekleri ile operasyonlara başlamayı planlıyor. Ne kadar uçuş yapılacağı ve hangi kısıtlamaların olacağı bilinmiyor. Almanya'daki tur operatörleri şimdiye dek 14 Haziran'a kadarki tüm turları iptal etti ancak 14 Haziran ve sonrasına ait rezervasyonlar hala geçerli. Ancak, yaz aylarında Almanya'dan ne kadar uçuş yapılacağı ve ne tür kısıtlamalar uygulanacağı henüz bilinmiyor.

TUI 'RİSKSİZ İPTAL' SEÇENEĞİ SUNUYOR
Uluslararası operasyonlarını 14 Haziran'a kadar askıya alan Almanya seyahat pazarının lideri TUI, 15 Haziran itibariyle Avrupa destinasyonlarında yeniden operasyon yapmaya hazır olduğunu açıkladı. Almanya içinde bu aydan itibaren tatil yapmak mümkün olduğu için, farklı lokasyonlardaki TUI otelleri açılmaya başlandı. Şirket ayrıca, grup otelleri ve ortak oteller için ayrıntılı bir hijyen prosedürü de hazırladı.
TUI, nakit akışını yeniden başlatmak için müşterilerine 'risksiz iptal' seçeneği sunuyor. Böylelikle rezervasyon yapanlar, seyahate 14 gün kalana dek, ücretsiz olarak seyahatlerini iptal edebilecek. Söz konusu seçenek, bu yaz tatilleriyle önümüzdeki kış dönemi tatillerini kapsayacak. Müşterilere ayrıca, 100 euro sadakat bonusu verilecek.

DER TOURİSTİK'TE 'ESNEKLİK' VE 'GÜVEN' ÖNE ÇIKIYOR
Almanya seyahat pazarının ikinci büyük grubu DER Touristik de, 30 Haziran - 31 Ekim arasındaki tüm rezervasyonlara, 14 gün öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı getirdi. Ancak müşteriler, yaptıkları rezervasyonu iptal ettiklerinde para iadesi değil, ileri bir tarihte kullanmak üzere kupon olacak.

KURALLAR SÜREKLİ SÜREKLİ DEĞİŞİYOR, MÜŞTERİLER BELİRSİZLİK İÇİNDE
Misafirlerin şu anda belirsizlik içinde olduğunu belirten DER Touristik Orta Avrupa CEO'su Ingo Burmester, ''Kurallar sürekli değişiyor ve insanlar nereye ne zaman seyahat edebileceğini bilmiyor. Bu durumda iki şey çok önemli: Esneklik ve güvenlik. Yeni iptal kurallarımızla, müşterilerimize her ikisini de sağlıyoruz.'' dedi.

MUHTEMELEN TÜRKİYE DE AÇILIR
DER Touristik bu yaz Balear Adaları, Kanarya Adaları, Yunanistan, Hırvatistan, Portekiz, Kıbrıs (muhtemelen) Türkiye ile Almanya, Avusturya ve Danimarka'da tatil yapılabileceğini umuyor.

FTI, 70 MP HOTELS’İN 70 TESİSİNİ AÇMAYA HAZIRLANIYOR
Almanya'nın diğer önde gelen tur operatörü FTI ise, yayınladığı kapsamlı bir hijyen konsepti ile, bünyesinde bulunan 70 MP Hotels'i yeniden açmayı planlıyor. Alınan önlemler arasında yoğun personel eğitimi, yeni temizlik ve hijyen protokolleri ile çalışanla misafir arasında sosyal mesafe bulunması gibi detaylar yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107