banner84

Almanlar bu yaz esnek

Yapılan bir araştırma, Alman turistlerin tatil konusunda hem plansız hem de esnek olduğunu ortaya koydu.

Almanlar bu yaz esnek

Skyscanner ve One Poll'un Nisan ayında 1000 Almanla yaptığı araştırmaya göre, Almanların yüzde 35'i seyahati planlarken kafasında 'belli bir destinasyon' olmadığını belirtti. Katılımcıların yüzde 42'si ise, nereye ne zaman seyahat edeceği konusunda esnek olduğunu bildirdi. Skyscanner'ın Almanya'daki kullanıcılarının çoğu, belirli bir seyahat noktası aramak etmek yerine "alle orte" (Her yerde) yazarak arama yaptı. Bu şekilde Almanların daha uygun fiyatlı seçenekleri görebildiği ifade edildi.
YÜZDE 51 “FİYAT” DİYOR
Araştırmaya göre Almanlar bir sonraki tatil için tüm seçenekleri göz önünde bulundurmayı arzu ediyor. Bunların yüzde 51'i, tatilde en önemli faktörlerden birinin fiyat olduğunu düşünüyor. Öte yandan, pandemi nedeniyle seyahat sektöründe yer eden esnek iptal koşulları da tercihte önemli bir rol oynuyor.
YÜZDE 88 YURT DIŞINA TATİLE GİDEBİLME KONUSUNDA UMUTLU
Araştırmaya katılan Almanların yüzde 61'i, uluslararası seyahate çıkmanın kendileri için pandemi öncesine kıyasla daha önemli hale geldiğini ifade etti. Katılımcıların yüzde 88'i, 2022 yılında tatile çıkabilme konusunda daha umutlu olduğunu kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169