banner84

'ALTAV’a destek olmalıyız'

Sosyal medyanın aktif kullanılmasıyla Alanya’ya da katkı sağlanabileceğini belirten turizmci Cengiz Topçu, bu konuda ALTAV’ın yaptığı yarışmaya destek verilmesini istedi.

'ALTAV’a destek olmalıyız'

-Asiye ELİAÇIK
ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi ve Exotic Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Topçu, sosyal medyanın özellikle de bir turizm kenti açısından etkisine dikkat çekti. Son yıllarda baş döndürücü bir gelişme gösteren teknoloji, sosyal medyanında artık kendi içinde bir gerçeklik yaratmasına sebep olduğunu ifade eden Topçu, “Sosyal medya trendinin turizm sektöründe de nasıl daha etkin kullanılması gerektiğini ve bunların yollarını çeşitlendirerek bulmamız gerekmektedir” dedi.
“PAYLAŞIMLAR TATİLCİLERİ ETKİLİYOR”
Yapılan araştırmalara göre sosyal medyanın karar aşamasındakileri etkileme oranlarının çok yüksek olduğunu söyleyen Topçu, “Bir istatistiğe göre sosyal medyada yapılan bir paylaşımın bu paylaşımla ilgili yorum veya beğeni yapılmasa dahi bir sene içinde 2 bin 300’ün üzerinde bir etkileşim aldığını göstermektedir. Bu nedenle tatillerini geçirdikleri yörenin etkinliklerini, görsellerini ve orada yaşadıkları tecrübeleri paylaşan aktif sosyal medya kullanıcılarının etkileri olumlu ya da olumsuz anlamda destinasyona katkı vermektedir” diye konuştu. 
“TANITIMA OLUMLU YANSIR”
Sosyal medyanın Alanya’ya katkısı için Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) öncülüğünde düzenlenen yarışmadan bahseden Topçu, bu çabanın ses getirmesi için tüm paydaşların gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini belirtti. Topçu, “Bu yarışmada bölgeyi ziyaret eden misafirlerden tatilleri ile ilgili deneyimlerini görsel olarak paylaşmaları isteniyor. Sonucunda da ödül vaad edilen yarışmanın daha çok gündemde kalması için biz paydaşların da gerekli hassasiyeti göstermemiz gerekmektedir. ‘Eyes of Alanya’ etiketiyle sosyal medyada daha fazla yer bulmayı hedefleyen bu çalışmanın sürekli olması için acentelerin, konaklama işletmelerinin, görsel ve yazılı medyanın olayı daha çok gündemde tutması, sosyal medyada binlerce Alanya görselinin dolaşmasına sebep olur. Bu da destinasyonun tanıtımına olumlu katkı verecektir” ifadelerini kullandı.
“DOĞRU VE VERİMLİ KULLANMALIYIZ”
Günümüz şartlarında ve teknolojinin geldiği noktada herkesin belli bir kitleyi etkileme gücü olduğuna dikkat çeken Topçu, “İnsanların bunu sosyal medyanın gücünü kullanarak yaptığını düşünürsek bu trendi lehimize çevirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Unutulmaması gereken husus sosyal medya doğru ve verimli kullanıldığında bölgeye katkı sağlayacak en önemli güçlerden biridir” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107