banner84

'Alternatifler değerlendirilmiyor'

TÜRSAB Alanya BTK, Altturex 19 fuarına katılarak tanıtım çalışması yaptı. BTK Başkanı Korkmaz, “Alternatifimiz çok, bunları turiste sunmakta eksiğiz” dedi.

'Alternatifler değerlendirilmiyor'

-Asiye ELİAÇIK
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu (BTK) yönetimi Antalya’da gerçekleştirilen, Altturex 19 Turizm, Kamp, Karavan, Motosiklet ve Bisiklet Fuarı’nda stant açtı. Fuarın açılışında konuşan TÜRSAB Alanya BTK Başkanı Bilal Korkmaz fuarda açtıkları stant için destek veren Alanya Belediyesi’ne ve Alanya Belediye Başkanı Adem murat Yücel’de teşekkür etti. 
“TURİSTE SUNMAKTA EKSİĞİZ”
Alternatif turizmi ortaya çıkarmada bir eksiklik olduğunu belirten Korkmaz, “Bizim ülkemizde çok alternatif var. Türkiye her şey için hele hele turizm için alternatifler yığını olan bir ülke. Bu alternatifleri ortaya çıkarıp turiste sunmakta büyük bir eksiğimiz var. Ancak sizler bunu başardınız. Biz Alanya TÜRSAB olarak elimizden gelen katkıyı sunmak istedik. Bunların devam etmesinden yanayız. İnşallah ülkemiz için, Antalya, Alanya ve Türk turizmi için çok faydalı ve hayırlı olur” dedi. 
“GELİŞEN TEKNOLOJİYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ”
Turizm sektörü ile ilgili beklentileri sorulan Korkmaz, “Alanya için Türk turizmi için çok şey bekliyoruz, çok şey istiyoruz Aslında ben Alanya TÜRSAB Başkanı olarak siyasette kimin ne yapmak istediği veya kimin kendine ne yontmak istediğinden ziyade, ‘Ülke, bölge, Alanya-Antalya ne kazanacak?’ onu düşünürüm. Biz bu fuarların kesinlikle daha da güçlenmesini, ilerlemesini, daha da etkin olmasını isteriz. Bugün itibariyle gelişen teknoloji de, önümüzdeki süreç içerisinde belki de fuarlara bile ihtiyaç kalmayacak. Sanal fuarları oluşacak. Ben şimdiden onları görür gibiyim. Ancak şimdi var olan bu fuarı en etkin şekilde değerlendirmek gerekiyor. Biz ülkeye, millete, devlete, bölgemize ne kadar çok turist getirebiliriz, ne kadar çok döviz kazandırabiliriz ve milli gelirimizi ne kadar artırabiliriz buna bakmalıyız. Herkes kişisel, siyasi, kurumsal kimliklerinin menfaatlerini bir kenara bırakarak ülke, bölge menfaatlerini üstün tutan bir anlayışla çalışmalı. Fuarı yapan yetkililere ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü bizden ayrıca bir ücret talep etmeden karşılıklı görüşerek bu fuarda yer almamızı sağladılar. Biz de kendi imkanlarımızla bu fuara gelerek katkıda bulunmak istedik. Bundan sonra devam ederse daha katkı sunmak isteriz bizim esas işimiz pazarlama seyahat acentelerinin esas işi pazarlamak. Dünyada seyahat sektöründeki müşteri portföyü, destinasyon alanlarına olan ilgi, kültürel gelişim değişiyor. Teknoloji birçok şeyi değiştiriyor. Bütün bunları iyi değerlendirip, okuyup, analiz edip ona göre hazırlanmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107