banner84

ALTİD'ten üye mesajı

ALTİD Başkanı Sili, "Bakanlık belgeli tesislerin dışında kalan ve sektörde ikilik oluşmasına sebep olan Belediye belgeli tesisleri de belirli kriterler dahilinde bünyemize katarak etki alanımızı genişletip sektörel sivil toplum kuruluşu olarak öncülük yapacağız" dedi.

ALTİD'ten üye mesajı

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu üyeleri bölgesel turizm dernekleri istişare toplantılarını sürdürüyor. Son yapılan toplantıda, Serdar Gür'ün başkanlığını yaptığı Alara Turizm Yatırımcılar Derneği (ALTUYAB) Yönetim Kurulu ve bu derneğe bağlı olan turistik tesislerin temsilcileri ziyaret edildi.

Toplantıda turistik tesislerde çalışan personellerin niteliğinin arttırılma yolları, 'ikincil konutlar' olarak tabir edilen ve kayıt dışı ekonomiyi büyüten aynı zamanda turistik tesislerde olduğu gibi güvenlik sorgulamalarının yapılamadığı turistik daire kiralamaları, arıtma ve su depolarının temizlenmesi, çevre kirliliği, sahte ve kaçak içkilerle etkin mücadelenin devam ettirilmesi, ALTİD'e bağlı bulunan ve Alanya Merkez plajlarında hizmet veren cankurtaran, güvenlik ve temizlik görevleri hizmetlerinin diğer bölgelere de yayılabilmesi gibi konular görüşüldü.

"TANITIMA KATKIDA BULUNUYORUZ"

Toplantıda gündem konularıyla ilgili konuşan ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, dernek olarak Alanya Tanıtma Vakfı'na (ALTAV) maddi anlamda en büyük desteği veren kurumlardan olduklarını söyleyerek, Alanya tanıtımları çerçevesinde şehirde yapılan festival, fuar ve sportif etkinliklere direkt veya dolaylı olarak katkıda bulunduklarını ve bulunmaya da devam edeceklerini ifade etti.

"KAÇAK ACENTE İLE MÜCADELE EDİLECEK"

Yerinde tanıtım ve misafir memnuniyetinin birbirine paralel değerler olduğunu dile getiren Sili, tur satın alacak misafirlerin TÜRSAB belgeli acenteleri tercih etmeleri yönünde tesislerin bilgilendirme panolarına farklı dillerde uyarı levhaları asılacağını söyledi.

"BÜTÜNCÜL BİR YAKLAŞIM HEDEFLİYORUZ"

Başkan Sili sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bölge otelcilerimizin dernek başkanları, önümüzdeki dönemde yapacağımız tüzük değişikliğiyle birlikte ALTİD'in yönetim kuruluna girmiş olacaklar. Bölgesel dernek yönetimlerinden, yapacağımız bu tüzük değişikliğiyle ilgili destek gördük. Yine yapacağımız bir başka köklü değişiklikle Bakanlık belgeli tesislerin dışında kalan ve sektörde ikilik oluşmasına sebep olan Belediye belgeli tesisleri de belirli kriterler dahilinde bünyemize katarak etki alanımızı genişletip sektörel sivil toplum kuruluşu olarak öncülük yapacağız. Tüzük gereği derneğimize üye olamayan otel yöneticilerinden bu değişiklikle ilgili yine destek gördük. Bu değişikliklerle toparlayıcı olabilmeyi ve Belediye belgeli tesislerin kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107