banner129

Antalya'nın ünlü oteline alıcı çıkmadı

Kervansaray Grubu'na ait otellerden Kervansaray Lara'nın icradan satışı için yapılan açık artırmaya katılım olmadı. Otel için 318 milyon 176 bin TL muhammen bedel belirlenmişti.

Antalya'nın ünlü oteline alıcı çıkmadı
Kervansaray Yatırım Holding'den konuya dair Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, grubun en büyük kreditörü Aareal Bank AG tarafından şirket aleyhine "İpoteğin Paraya Çevrilmesi Yolu İle" bir takip başlatıldığına dikkat çekildi. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: ''Bu takibe ilişkin olarak, Kervansaray Antalya Lara Oteli için Antalya 6.İ cra Müdürlüğünce satışa hazırlık işlemleri tamamlanmış ve 29.05.2017 tarihinde, muhammen bedelin %50'sinden yapılan açık artırmaya alıcı çıkmaması nedeniyle katılım olmamış ve satış gerçekleşmemiştir.'' Habertürk'te yer alan habere göre, Antalya’da bulunan 550 odalı Kervansaray Hotel Lara için 318 milyon 176 bin TL muhammen bedel belirlenmişti. Kervansaray Yatırım Holding’in daha önce KAP’a yaptığı bildirimlere göre, Aareal Bank’ın 64 milyon 604 bin euroluk bir kredi alacağı bulunuyor.
BODRUM SATIŞINA FESİH DAVASI
Öte yandan grubun Bodrum'daki oteli mart ayında düzenlenen ihalede 47.2 milyon TL’ye Mega Varlık Yönetim’e satılmıştı. Ancak Kervansaray Yatırım Holding yetkilileri, ihale ile ilgili fesih davası açmıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107