banner84

'Antalya son derece güvenli'

Tur operatörü TUİ aracılığıyla gelen Ukrayna basın heyetini makamında kabul eden Vali Karaloğlu, "Antalya Havaalanı’na inen turist o andan itibaren kendisini güvende hissedebilir" dedi

'Antalya son derece güvenli'
Ukrayna basın heyetinde yer alan gazetecilerin hepsinin daha önce Antalya’ya geldiğini öğrenen Vali Karaloğlu, Antalya’yı anlatmakta zorlanmayacağını ifade ederek: “İnsanlar güven içinde hissettikleri şehirlerde tatillerini geçirmek isterler. Tüm dünyanın son 4-5 yıldır ortak uğraştığı bir terör belası var. Bir taraftan terörle mücadele ederken diğer taraftan da onların istediği psikolojiyi yaratmamamız gerekir. Daha çok Fransa’ya daha çok İstanbul’a gitmemiz lazım ki terörist amacına ulaşamamış olsun” dedi.
"GÜVENLİĞİ ÜST SEVİYEDE TUTUYORUZ"
Vali Münir Karaloğlu, Antalya Valisi olarak birinci görevinin şehirdeki güvenliği en üst düzeyde tutmak olduğunu belirterek: “Hem bu şehirde yaşayan, hem de misafir olarak, turist olarak gelecek konuklarımızın kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak benim birinci görevim. Şu anda Antalya’da güvenlik tedbirlerimiz ve önlemlerimiz en üst seviyede devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde Antalya’da hiçbir sorun yaşamadık. Yaşayamayalım diye her türlü tedbiri en üst düzeyde alıyoruz. Bunu Antalya Havaalanı’na indiğiniz andan itibaren hissedebilirsiniz” diye konuştu.
"ANTALYA GÜVENLİ BİR KENT"
Olağanüstü Hal’in ordu içerisindeki çeteyle, devlet içindeki bağlantılarını ayıklamaya yönelik olduğunun altını çizen Vali Karaloğlu,  gündelik hayatına devam eden sokaktaki insanı, işinde gücünde olan insanı veya Türkiye’ye seyahat etmek için gelmiş insanın özgürlüklerini kısıtlayacak, onlara zorluklar çıkaracak bir uygulama olmadığına vurgu yaparak: “Vatandaşların Olağanüstü Hal ilan edilmeden önceki yaşantısıyla, sonraki yaşantısı arasında hiçbir fark yok. Antalya’da şu ana kadar bin 200 kamu görevlisini görevden uzaklaştırdık” ifadelerine yer verdi.
UKRANYA'DA ARTIŞ VAR
Antalya’ya 2013 yılında 384 bin Ukraynalı turistin geldiğini kaydeden Vali Karaloğlu, 2016 yılında Antalya’da bütün ülkelerin turist sayıları azalırken Ukrayna’nın yüzde 79 arttığını ifade ederek: “Bu sene 300 bini geçerek 2013 rakamlarını zorlarız diye tahmin ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107