banner84

‘Antalya’nın kongre turizmini ön plana çıkaracağız’

Antalya Kongre Bürosu, 6'ncı kez kongre, toplantı ve etkinlik sektörünü bir araya getiren kongre fuarı "ACE of MICE” Fuarı’nda, 300 metrekarelik stantla Antalya’yı tek çatı altında temsil ediyor. 

‘Antalya’nın kongre turizmini ön plana çıkaracağız’

Antalya Kongre Bürosu Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege, “Antalya’nın deniz kum güneş özelliğinin sıradanlaştığını düşünüyoruz, daha farklı özellikte turisti ancak kongre turizmi ile çekebiliriz. Kongre turizmi için gelen ziyaretçiler mutlak surette o kenti tanımak isterler. Bu yüzden kongre turizminin ön plana çıkaracağız” dedi.
İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl 6’ıncı kez kapılarını ACE of MICE’ta, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliğinde Antalya Valiliğinin desteğiyle Antalya Kongre Bürosu standı altında 10 otel, hava limanı, hava yolu şirketi, ANFAŞ, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi ve Türkan Şoray Kültür Merkezi yer alıyor. Antalya 2018 yılı teması Perge Antik Kenti temasıyla hazırlanan Antalya Kongre Bürosu standı, antik kent şeklinde dizayn edildi. Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı ve Antalya Kongre Bürosu Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege, “Bu fuarda Antalya’nın kongre pazarını antik kent hikayesi üzerinden tanıtıyoruz” dedi.
“ANTALYA’NIN KONGRE TURİZİM POTANSİYELİNİ ANLATIYORUZ”
Antalya Kongre Bürosu Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege, Antalya’nın kalitesini gerçekleştirdiği uluslararası organizasyonlarla kanıtladığına dikkat çekerek, şöyle devam etti: “Antalya’nın sahip olduğu kongre ve toplantı pazarında kapasitesini kentin sahip olduğu değerlerle birleştirerek güzel bir şekilde sunmasının zamanı geldi geçiyor. Bizim burada yapmak istediğimiz kentin sahip olduğu antik değerlerden kelebek çeşitliliğine kadar geniş bir yelpazede Antalya’yı tanıtmak ve bunu yaparken de kentin içinde var olan yerel yönetimlerin toplantı turizmine uygun yapılanmalarının gerçekleştiğini göstermek. Kentin kongre turizmine ev sahipliği yapmak için gerekli tüm şartlara sahip olduğunu ortaya koymak için buradayız.”
“KONGRE TURİZMİNİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ”
Antalya’da yer alan tesislerinin özelliklerinin dünyada öne çıkan birçok destinasyondan daha iyi durumda olduğunu ifade eden Gül Ege, “Tesislerimizin sahip olduğu kongre ve toplantı salonlarıyla, etkinlik yapabileceğimiz açık hava müzelerimiz ve fuar alanlarımızla dünyanın birçok destinasyonundan daha iyi konumda ve daha iyi durumdayız. Antalya’nın deniz kum güneş özelliğinin sıradanlaştığını düşünüyoruz, daha farklı özellikte insanları ancak kongre turizmi ile çekebiliriz. Kongre turizmi için gelen ziyaretçiler mutlak surette o kenti tanımak isterler. Bu yüzden kongre turizmini ön plana çıkartacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 12:36
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107