banner84

Arap turist beklentisi

Antalya bölgesinde Arap turist hareketliliğinin Ramazan Bayramı sonrası hareketleneceği bildirildi

Arap turist beklentisi
 Körfez ülkelerinden Antalya'ya ilk uçuşların 29 Temmuz'da yapılacağı belirtildi. Arap turistler, ülkelerinde 3,5 saat sonra Antalya'da olacağı ifade edildi. Arap turistler konforlu, villa, butik ve çiftlik evi turizmi hizmet veren konaklama tesisleri tercih ediyor. 
Turizmciler, ağustos ayında itibaren Antalya'da Arap turist hareketliliğini yaşayacağını belirtiyor. Daha Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Lamia Zahra, yaptığı açıklamada, Antalya'da Arap turizm hareketliliğinin Ramazan Bayramı sonrası başlayacağını söyledi. Körfez ülkelerinin Ramazan ayında iftarlarını evlerinde ailecek yapmayı tercih edeceğini belirten Zahra, Türk turizminin gözde şehri Antalya'ya Ramazan Bayramı'nın ilk gününden itibaren hareketliliğinin başlayacağını kaydetti. 
Arap turistlerin tatil yapmada villa, butik ve çiftlik evi turizmini tercih ettiklerini belirten Zahra, deniz, kum ve güneş turizmi ile birlikte doğa ile baş başa kalmayı da sevdiklerini ifade etti. Zahra, "Arap turistler genelde ailecek tatil yapmayı seviyor. Su sporları aktivitesi olarak Beşkonak Köprülü Kanyon ve bölgenin doğal güzelliğini çok beğendik. Karadeniz'de genelde yayla turizmini seviyorlar. Side Antik Kent, Termessos, Selge, Myra, Kekova(Batık Şehir) ve Alanya Kalesi, Aspendos Antik Tiyatro, Xanthos Antik Kent kültür turları içinde cazip yerler" diye konuştu. 
Alsalhiah Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Rahil Alrahmani, Birleşik Arap Emirlikleri'nden bayram sonrası Antalya'ya turist yoğunluğu beklediklerini söyledi. Arap gençleri için Köprülü Kanyon'da rafting ve kano sporu yapmasının ayrıcalıklı olacağını belirten Alrahmani, genel tercihlerinin ailecek tatil yaptıkları için butik oteller olduğunu kaydetti. 
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
mimar
mimar - 7 yıl Önce

arap turistler

SIRADAKİ HABER

banner107

banner157