banner84

'Arap turist bekliyoruz'

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ruslara endeksli turizmi sona erdirip özellikle Arap turistleri ülkeye çekebilmek için çalışacaklarını söyledi

'Arap turist bekliyoruz'
Avcı, 15 Temmuz sonrası Türk turizminin hızla toparlandığını belirterek, "Turizm alanındaki durgunluğu sadece 15 Temmuz darbe girişimiyle açıklamak eksiklik olur. Öncesinde Atatürk Havalimanı'nda terör saldırısıyla karşılaştık, ardından darbe girişimi yaşadık" dedi.
'ARAP TURİST AKINI BEKLİYORUZ'
Bütün bu süreçte Arap Turizm Örgütü Başkanı Dr. Bandar Fahat Al Fehaid'le geçen Cuma günü İstanbul'da uzun bir toplantı yaptıklarını da kaydeden Avcı, "Arapların tatillerini Türkiye'de geçirmesi için karşılıklı yapabileceklerimizi konuştuk. Kısa vadede yoğun bir Arap turist akını bekliyoruz" diye konuştu.
'RUS TEKELİNDEN KURTULACAĞIZ'
Kısa zamanda Türkiye turizminin Rus tekelinden kurtulacağını da vurgulayan Avcı, "Neden sadece Rus turistlere mahkum olalım. Hedef pazar potansiyelimizi kullanabilmiş değiliz. Çin, Japonya, ABD ve Latin Amerika'da da tanıtım faaliyetleri sürdüreceğiz" dedi. Türkiye'nin sadece yaz turizmiyle tanındığını ve potansiyelini tam kullanamadığını söyleyen Bakan Avcı, "Yeni dönemde kültür, sağlık, eğitim, yeme içme ve kış turizmini de teşvik edeceğiz. Bu sayede Türkiye'yi 4 mevsim turizm cenneti haline getireceğiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107