banner129

Avrupa'nın en büyük gösteri çadırı Antalya'ya geldi

Avrupa’nın en büyük çadır gösteri merkezi Chapito, mayıs ayında Antalya'da gösterilere başlıyor

Avrupa'nın en büyük gösteri çadırı Antalya'ya geldi
Avrupa’nın en büyük çadır gösteri merkezi Antalya Belek’e getirildi. Kurulum ve montaj çalışmaları devam eden dev çadırda, dünyaca ünlü şovlar sahnelenecek. Belek’teki The Land Of Legends Thema Park’ta 4 bin metrekarelik alana kurulan Chapito isimli gösteri merkezi, 6 ayda 200 bine yakın yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmayı hedefliyor.
4 BİN METREKARELİK BİR ALANA KURULDU
Türk girişimcilerin Almanya’dan satın aldıkları dev gösteri çadırı Chapito, TIR’larla taşınarak 15 gün önce Belek’teki yerine getirildi. Özel ekipler tarafından kurulumuna başlanan Chapito, mayıs ayı ortalarında nefes kesen sahne şovlarıyla konuklarını ağırlamaya başlayacak. 4 bin metrekarelik alana kurulan ve benzerleri arasında Avrupa’nın en büyüğü unvanını elinde bulunduran çadır gösteri merkezi, 27 metrelik 8 taşıyıcı kuleye sahip. Chapito, 500’ü VIP olmak üzere toplam 2500 kişi kapasitesinde.
En son teknoloji ses, ışık ve görüntü sistemleri ile donatılan Chapito, yaz sezonu boyunca Adrenalina Circus, Shaman Dance Theatre ve Wonderland On Ice grupları sabit gösterilerine ev sahipliği yapacak.
Bunun dışında, ünlü şarkıcıların konserlerinin de düzenleneceği Chapito’da, yaz sezonunda birçok yerli ve yabancı star sahneye çıkacak. Proje yatırımı ise 3 milyon Euro olarak belirtildi.
BUNDAN SONRA ANTALYA TURİZMİNE HİZMET VERECEK
Projenin fikir babası olan ve oluşturduğu konsersiyum ile dev gösteri merkezinin Antalya’ya gelmesini sağlayan Seans Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Halis Altay, amaçlarının turizm gelirlerinde çeşitliliği yakalamak ve sektöre yeni cazibe alanları kazandırmak olduğunu söyledi. Chapito’nun daha önce Almanya’da faaliyet gösterdiğini ve bugüne kadar 8 milyona yakın izleyici ağırladığını da dile getiren Altay, dev tesisin bundan sonra Antalya turizmine hizmet vereceğini belirtti.
3 MİLYON EUROLUK BİR YATIRIM
Yaklaşık 3 milyon Euro’luk bir yatırım ile gerçekleştirilen gösteri merkezinin ilk yıl 3 sabit gösteri ile turizme hizmet vereceğini bildiren Halis Altay; “Haftanın 6 günü burada sahne açık olacak. 7’nci günü ise konserlere tahsis edeceğiz. Dünyaca ünlü şarkıcılar bizim organizasyonumuzla gelebileceği gibi, diğer organizasyonlara da kapımız açık olacak. Chapito’nun Antalya turizmine yeni bir anlayış getireceğine ve uzun yıllar burada hizmet vereceğine inanıyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 15:43
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107