banner84

Bakan Avcı: Turizmde göstergeler olumluya dönüyor

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizm sektörüyle gerçekleştirdiği düzenli görüşmeler kapsamında TÜROFED heyetini kabul etti. 'Türkiye’ye yönelik içeriden ve dışarıdan her türlü saldırıya rağmen turizmde de göstergelerin olumluya doğru seyretmeye başlamasından' duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Avcı, basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda orta ve uzun vadeli planları konuştuklarını söyledi.

Bakan Avcı: Turizmde göstergeler olumluya dönüyor
TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve heyeti ile İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda görüşen Bakan Avcı görüşmenin ardından basın mensuplarını bilgilendirdi.
ORTA VE UZUN VADELİ PLANLAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ
 
Avcı toplantı hakkında şu detayları paylaştı:

''Sektör temsilcileriyle, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla daha önce yaptığımız toplantıda, Bakanlığımız ile sektör arasındaki münasebetlerin düzenli toplantılarla, ortak çalışma gruplarıyla sürekli istişareye dayalı olarak süreceğini söylemiştik. Nitekim benzer toplantıları sektördeki diğer temsilci kuruluşlarla da yapıyoruz.
 
Sayın Osman Ayık’ın başkanlığındaki heyetle bugün yaptığımız toplantıda bugüne kadar birlikte yaptığımız çalışmaların sonuçlarını gözten geçirdik. Bugün itibariyle yapmamız gerekenleri, orta ve uzun vadeli planlarımızı konuştuk.
 
'TURİZMDE GÖSTERGELER OLUMLUYA DÖNÜYOR'
 
''Sektör ve sektörün temsilcileriyle uyum içerisinde, istişareli olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Toplantıya katılan arkadaşlarıma da bu vesileyle teşekkür ediyorum. Güzel haberler verdiler.
 
Türkiye’ye yönelik saldırılara, içeriden ve dışarıdan bütün engelleme çabalarına rağmen turizm alanında da göstergelerin olumluya doğru seyretmeye başladığını onlarda vurguladılar. Özellikle de bundan mumnun oldum. İnşallah bunları birlikte daha da ileriye taşıyacağız.''

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107