banner129

Bakan Ersoy'dan sezon açıklaması

Bakan Ersoy, 2021'de 2019'un rakamlarını yakalama şansının olmadığını belirterek, "Nisan ayı itibariyle biz sezonun açılacağına inanıyoruz. 23,3 milyar doları geçeceğimizi umuyoruz" dedi

Bakan Ersoy'dan sezon açıklaması

Resim ve Heykel Müzesinde bir kısım medya mensubuyla bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2021 sezonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
'MART AYINDA BAŞLAYACAK'
Mart ayıyla birlikte etkinliklerin başlayacağını açıklayan Mehmet Nuri Ersoy, etkinliklerdeki doluluk oranlarınınsa vaka sayılarındaki düşüşe göre belirleneceğini ifade etti.
'TANITIMDA TEK SESLİLİĞE GEÇTİK'
Tanıtımda 'tek sesliliğe' geçildiğini söyleyen Ersoy, 81 il için tanıtım içeriklerinin oluşturulduğunu kaydetti. Turizmin Türkiye geneline yayılması için yapılan çalışmalarda sone gelindiğini ifade eden Turizm Bakanı, tanıtımda ülkelerin özelliklerine göre tanıtım programı hazırlandığını söyledi.
'NİSAN'DA TURİZMİ AÇARIZ'
2021 yılında turizmde 'V' çıkışı beklediğini ve turizmin nisan ayında başlayacağına inandığını yineleyen Mehmet Nuri Ersoy, "Vaka sayısı hızla aşağıya iniyor. Türkiye kırmızı destinasyondan çıkıp güvenli konuma geliyor. Bu hafta itibariyle aşılama başlayacak. Mart ayında iki binli rakamların altına ineriz. Bu süreçler içinde binli rakamlara ineriz, Nisan ayı itibariyle biz sezonun açılacağına inanıyoruz. 2019 rakamlarını 2021 de yakalama şansımız yok 23,3 milyar doları geçeceğimizi umuyoruz.'' diye konuştu. -Haber Merkezi
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107