banner129

‘Başı turizm çekiyor’

Rusya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’le yaptıkları görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

‘Başı turizm çekiyor’
BAŞI TURİZM ÇEKİYOR

Turizmdeki gelişmenin iki ülke halkı arasında kaynaşma sağladığını belirten Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile Türkiye arasında pek çok alanda yoğun iş birliği olduğunu, bu iş birliklerinin başını ise turizmin çektiğini söyledi.

2019’un Türkiye-Rusya ilişkilerinde çok özel bir yıl olacağını ileri süren Erdoğan, "Bu sene Türkiye'de ve Rusya'da karşılıklı olarak kültür ve turizm yılı etkinliklerini gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

VİZE MUAFİYETİ DE GÜNDEMDEYDİ

Türkiye'nin son 2 yıldır misafir ettiği turistler arasında Rusların ilk sırada yer aldığını belirten Erdoğan, "Geçen yıl 6 milyona yakın Rus misafirimizi ağırladık. Bu sayının 2019 yılında daha da artacağına inanıyorum. Vize muafiyeti de görüşmemizin gündeminde yer alıyordu. Tam muafiyet sağlanması ilişkilerimizin eriştiği noktanın bir gereği olarak inanıyorum ki halklarımızın kaynaşmasını çok daha güçlendirecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 12:51
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107