banner84

Bayram şekeri Almanya'dan

Alanyalı turizmcilerin, Rusya'dan sonra dört gözle haberini beklediği Alman pazarından güzel haberler art arda geliyor. Haziran itibariyle başlayacak olan uçuşlar, Alman turistlerin bölgeye olan ilgisi ve Alman bakanın umut vadeden sözleri ile turizm yeniden alevlendi

Bayram şekeri Almanya'dan

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını ile çöküşe geçen turizm sektörü, yeniden ayaklanmak için çalışmalara başladı. Türkiye'nin kaynak pazarları uçuş stratejileri planlarken, Türkiye'de salgının önüne geçerek turizmin önünü açabilmek adına hijyeni ön planda tutuyor. Dış pazardan gözünü ayırmadan haber bekleyen Alanyalı turizmcilere güzel haber Almanya'dan art arda geliyor. Rusya'dan sonra en güçlü kaynak pazar olarak görülen Almanya'dan Haziran ayı itibariyle başlayacak yurt dışı uçuş planları ve Alman turistlerin bölgeye olan ilgisinden vazgeçmeyişi yeniden umutları yükseltti. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın da Türkiye'ye yönelik açıklamaları, turizmcileri şenlendirdi. Konu ile ilgili görüşlerini bildiren ALTİD Başkanı Burhan Sili ve ALTAV Başkan Yardımcı Mehmet Dahaoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun mevkidaşı ile olan görüşmesi sonucu çıkan olumlu sonuçtan dolayı turizmciler teşekkürlerini de dile getirdiler. 

'BAKANIMIZ CİDDİ BİR GAYRET GÖSTERİYOR'
Sili, “ Bu konuda Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ciddi bir gayret gösteriyor. Bu anlamda da kendisine teşekkür ediyoruz. Yapmış olduğu görüşmeler neticesinde Almanya’da bir artı oluşacağını düşünüyoruz sektörümüz adına. Tabi başta Kültür ve Turizm Bakanımız telefon diplomasisi başlattılar. Bu minimalde bu çalışmayı da daha ileriye götürüyorlar ve yoğun bir diplomasi yürütüyorlar. Ümit ediyoruz ki önümüzdeki süreçte başta Almanya olmak üzere diğer pazarlarımızda da bu çalışmalar meyvesini verecek ve daha olumlu bir noktaya gidecektir sektörümüz" dedi.

'OLUMLU SONUÇLAR ALACAĞIZ'
Haziran ayında TUI’nin operasyona hazır olduğunu açıklamasına değinen Sili, “ Elbette bir hareketlenme olacak. Bildiğim kadarıyla 17 Haziran başlangıç tarihi olması lazım. Sonuçta bu diplomasi ile Türkiye ürünü olarak değerlendirdiğimizde olumlu sonuçları olacaktır diye düşünüyorum” dedi. 

'MİNNETARIZ'
ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “ Öncelikle Sn. Mevlüt Çavuşoğlu zaten Alanyalı olmasından dolayı da aynı zamanda da bir turizmci ve sürekli sadece Dışişleri Bakanlığı değil gerek Turizm Bakanlığı gerekse diğer Bakanlıklarda her zaman aktif. Koronavirüs süreci zarfında ise kendisi bize her türlü destekte bulunuyor ve bu öncede aynı zamanda bizim Turizm Bakanımız ile beraber sürekli birlikte çalışmalar yapmışlardı. Dışişleri bakanlarını aradılar, Türkiye’nin güvenli bir bölge olduğunu söylemişlerdi. Yine bu çalışmalara hiç ara vermeden devam ediliyor. Bu anlamda bizler minnettarız. Ve yine arayıp Almanya Dışişleri Bakanı ile bu şekilde görüşmesi tabiî ki burada karşı tarafın üst bir düzey tarafından aranıyor olması güven anlamında ve sosyal ilişkiler anlamında çok önemli. 

'UMARIZ AVRUPA DA BUNU TAKİP EDER'
Kendileri de bu 15’inden sonra açık olan pazarlarda Türkiye’yi de dahil etmeleri bunun sonuçlarından bir tanesidir. Bu anlamda umut ediyoruz ki herhangi bir olumsuz bir değişikliğe uğramadan bu normal süreç devam eder ve TUI ile birlikte diğer tur operatörleri de Alanya’ya Türkiye’ye operasyon başlatırlar ve akabinde diğer Avrupa ülkeleri de bunu takip eder" ifadelerini kullandı. -Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 04:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107