banner129

Bilet fiyatları cep yakıyor

Alanya-Gazipaşa Havalimanı’ndan seyahat eden yolcular bilet fiyatlarının yüksek olması sebebiyle Antalya Havalimanı’nı tercih ediyor.

Bilet fiyatları cep yakıyor

Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nda yurt içi ve yurt dışına seyahat etmek isteyen yolcuların, uçak biletlerinin yüksek olması nedeniyle Antalya Havalimanı’na yöneliyor. Alanya-Gazipaşa Havalimanı’ndan İstanbul yönüne giden uçakların bilet fiyatları ise vatandaşın cebine darbe vuracak cinsten. Az olan uçuş sayıları ve yüksek fiyatlar nedeniyle havalimanını kullanmak isteyen vatandaşlar isyan ettiler. Fiyatların Antalya Havalimanı'na göre bu denli pahalı olması tartışılan bir diğer konu.


228 TL’LİK BİLET


Türk Hava Yolları'ndan (THY) aldığımız iki örnekte Alanya Gazipaşa Havalimanı'ndan İstanbul Atatürk Havalimanı'na bugün alınan gidiş dönüş biletinin maliyeti vergilerle birlikte 381 TL. Aynı tarihlerde yine İstanbul Atatürk Havalimanı'na, Antalya Havalimanı’ndan alınan gidiş dönüş bileti ise vergilerle birlikte vatandaşın cebine 228 TL olarak yansıyor. Aradaki 153 TL'lik farkın nedenini anlayamayan vatandaşlar yetkililerden fiyatlara acilen düzenleme getirilmesini istiyor.


İŞİN İÇİNDEN NASIL ÇIKILACAK?


Pegasus Hava Yolları'na ait verilerde ise durum pek de farklı değil. Alanya - Gazipaşa Havalimanı'ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidiş dönüş biletin maliyeti en ucuz uçuşlar baz alınırsa 188 TL iken Antalya'dan yine İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidiş-dönüş biletin maliyeti 108 TL. Pegasus Hava Yolları'nda da 80 TL gibi azımsanamayacak bir fark göze çarpıyor. Yetkililer uçuş sayılarının artmasının ardından bu durumun biraz olsun düzeleceğini söyleseler de bu fiyatlarla vatandaşlar şimdilik uçuş için Antalya'yı tercih etmeye devam edecek gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 19:55
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107