banner84

'Birlik olmalıyız'

TÜRSAB Alanya BTK Başkan Adayı Kerim Sarıkaya, 16 Ekim’de gerçekleşecek seçimler öncesi birlik beraberlik mesajı verdi. Sarıkaya, “Kavgayı bırakıp, gelişen turizme nasıl ayak uyduracağımızı konuşmalıyız” dedi. 

'Birlik olmalıyız'

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkan Adayı Kerim Sarıkaya, turizmde iyi hedeflere gidilmesi için ortak akıl gerektiğini söyledi. Gelişen turizme ayak uydurulması gerektiğini söyleyen Sarıkaya, “Biz birbirimiz ile kavga etmekten ziyade, birlik olarak sektörü daha ileriye nasıl taşırız onu düşünmemiz gerekiyor. Dünya gelişiyor. Artık bilgi çağındayız. Turizmi daha verimli hale getirmemiz gerekiyor. Özellikle diğer turizm örgütleri ile koordineli şekilde kaçak tur ile mücadelemizi arttırmalı ve turizmin bir üst seviyeye çıkması için projeler ortaya koymalıyız. Biz bunun alt yapı çalışmalarını yapıyoruz” ifadelerini kullandı. 
“ÖRNEĞİN SAFARİ İŞLETMECİLERİMİZ SIKINTILAR YAŞIYOR”
Cip Safari sektörünün ilçeye önemli katkılar verdiğine vurgu yaparak sözlerini sürdüren Sarıkaya, “Cip safarilerin daha düzgün ve koordineli olabilmesi için özellikle Ulaştırma Bakanlığı ile temaslarımızı hızlandıracağız. Zira cip safari araçlarımız belli bir yönetmelik belli bir düzen olmadığı için hep ceza-i işlemler ile karşı karşıya kalıyor. Ancak, cip safari gibi turlarımızı bölgede gelirin kırsal kesimlere ulaşmasını sağlayan yegane sektörlerimizin. Turizmin her koluna sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107