banner129

Bu da gol değil

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 gün sürecek tam kapanmayı açıklamasıyla birlikte Alanya'da bazı oteller yasağı fırsata çevirmeye çalışarak 18 günlük konaklama kampanyaları oluşturdu. KONTİD Başkanı Ali Orkan ise, bu kampanyalara olumlu yansımaların olmadığını aktardı.

Bu da gol değil

- Özlem KAYGUSUZ

İçişleri bakanlığı tarafından tam Kapanma Genelgesi yayınlandı.İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak ve tam kapanmanın olacağı dönemde vatandaşların otel rezervasyonlarını seyahat belgesi olarak kabul edilmeyeceği ifade edildi. 
OTELLERDE DEV KAMPANYALAR
Oteller bu dönemde kapanmayacak ancak sadece zorunlu olarak seyahat izin belgesi alabilen vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Tam kapanma kararının alınmasının ardından oteller ise dev bir kampanya yaparak, 29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma boyunca indirimli olarak tatil imkanı sağladı.
İÇ PAZAR DA UMUTSUZ
Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği (KONTİD) Başkanı Ali Orkan ise yaptığı değerlendirmesinde, ''Açıklanan kararla sokağa çıkmanın yasaklanmasının başlayacağı açıklanması ile arada bulunan 2 gün gibi bir kısa süreden dolayı herhangi bir olumlu yansıması olmadı. Bazı tesislerimiz 18 günlük kampanyalar oluşturmaya çalışsalar da iç pazardan beklenen olumlu yansıma alınmadı. Maalesef bu periyotta bayramda da dahil olmak üzere olumlu bir yansıma gözükmüyor'' dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107