banner84

Delphin, Antalya’ya odaklanacak

Delphin Grubu, Antalya ve Alanya'daki otellerinden sonra geçtiğimiz aylarda işletmesini aldığı Talimhane'deki eski Martı Oteli ile şehir otelciliğine girmişti

Delphin, Antalya’ya odaklanacak
Cömertoğlu  Ailesi'nin sahibi olduğu Delphin Grubu, işletmesini aldığı İstanbul Talimhane’deki eski Martı oteli ile ilgili projeyi askıya aldı. Delphin Grubu İstanbul’daki eski Martı Oteli yerine, Antalya’daki iki projesini hızlandıracak. Şu anda Antalya ve Alanya’da 7 oteli olan Delphin Grubu, Turgay Ciner’in sahibi olduğu ve daha önce Martı Grubu tarafından işletiliyordu. Martı Hotel projesini askıya alan grup, önceliği Antalya’daki projelerine verecek. Edinilen bilgiye göre bu kararın arkasında grup yöneticilerinin Türkiye’de turizm için en önemli ve en güvenilir bölgenin hala Antalya olduğu düşünmeleri yatıyor.  Haziran ayının sonlarında herçekleştirilen anlaşma hakkında TurizmGüncel’e açıklamalarda bulunan Delphin Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Cömertoğlu, ''Ailemizin ilk jenerasyonundan aldığımız misyonu bir sonraki jenerasyonun Avrupa'ya taşıyacağı bir turizm şirketinin peşindeydik. Dolayısıyla diğer ülkelerdeki şehir oteli hayalimizi önce İstanbul'da pekiştirmek istedik. Uzun zamandır İstanbul'da bir şehir oteli için arayış içindeydik. Bizim için önce lokasyon, sonra altyapı ve  otelin kaliteli ve lüks olması önemliydi.'' ifadelerini kullanmıştı.
DELPHIN BE PRIVE ADIYLA İŞLETİLECEKTİ
Daha önceden Martı bünyesinde bulunan oteli yeni markaları Delphin BE Prive adıyla işleteceklerini kaydeden Cömertoğlu, işletmenin sorumluluğunun ise şirketin yönetim kurulu üyesi Egemen Cömertoğlu'nda olacağını belirtmişti.  Delphin Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Cömertoğlu ise, yatırımın kısa vadeli amacının şehir otelciliğini tanımak olduğunu ifade etmiş, ''2-3 yılda şehir otelciliğinde sistemi oturtmayı hedefliyoruz. Krizi fırsata çevirmek denemez bu yatırıma, ancak özellikle otelin bulunduğu lokasyon bizim için önemli. İlk etapta para kazanmasak dahi şehir otelciliğini öğreniriz.'' şeklinde konuşmuştu. Askıya alınan projenin tekrar hayata geçirilip geçirilmeyeceği ise bilinmiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2016, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107