banner84

Detur'dan Alanya'ya sevindiren haber

Detur, pandemi nedeni ile verilen zorunlu aranın ardından, sezonun ilk Finli misafirlerini karşıladı. Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den Antalya'ya 2021 sezonunun ilk direkt charter uçuşu bugün gerçekleşti.

Detur'dan Alanya'ya sevindiren haber

Uzun bir aradan sonra ilk uçuşun gerçekleşmesinin önemine değinen DETUR Finlandiya Ülke Müdürü Mehmet Ahısalı, DETUR Finlandiya’nın Finlandiya’nın 3 şehrinden Rodos, Girit ve Antalya’ya dönük charter uçuşlarına yeniden başlandığını söyledi. Ahısalı, Antalya uçuşlarının kış ayları boyunca da devam edeceğini yılın genelinde paket tur satışı yapılacağını kaydetti.

“Finliler charter uçuşlarına yoğun talep gösteriyor”

Finlandiya’nın yurt dışı seyahat ve tatil yasaklarını kaldırmasının, satışlara olumlu katkı sağladığını ifade eden Mehmet Ahısalı, “Bu yoğun talebin karşısında Antalya’ya kış sezonu boyunca da paket tur uçuşlarımıza devam etmeye karar verdik. Finlandiya’dan Türkiye’ye en fazla kapasite turist getiren tur operatörü olan DETUR, kış sezonunda Antalya’ya paket tur seçeneği sunan tek tur operatörü.” ifadelerini kullandı.

“2022 rezervasyonları ilgi görüyor.”

2022 ilkbaharından itibaren Finlandiya’nın 8 şehrinden Rodos, Girit ve Antalya’ya charter uçuşların devam edeceğini belirten Ahısalı, korona kısıtlamaları sonrası Finlilerin tatile çıkma özlemlerinin arttığını ve önümüzdeki senenin rezervasyonlarını çok daha önceden yapmaya başladıklarını söyledi. Mehmet Ahısalı, Detur’un İsveç, Danimarka ve Norveç pazarlarından Antalya’ya her geçen yıl daha da fazla turist kazandırmaya devam edeceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107