banner84

Ek sefer dopingi

Rusya'dan Türkiye'ye 1 Temmuz’a kadar haftada ek 450 sefer için izin çıktı. Anlaşmayı değerlendiren Alanyalı turizmciler, yapılan çalışmaların sezona önemli katkısının olacağını belirtti.

Ek sefer dopingi

(Sabiha TATLIYER)- Rusya, Türkiye’ye haftada ek 450 seferin düzenlenmesine izin verilmesi üzerine  Rus Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, Türkiye’ye 1 Temmuz’a kadar haftada ek 450 sefer düzenlenmesi yönünde anlaştıklarını söyledi. Bunun üzerine Alanya Posta Medya ekibine değerlendirmede bulunan Konaklı  Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Orkan ve Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu, yapılan çalışmaların sevindirici olduğunu ancak yeterli olmadığını dile getirdi. 
‘ALANYAMIZA ÖNEMLİ KATKILARI OLACAKTIR’
Konu hakkında Alanya Posta Medya’ya açıklamalarda bulunan Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Orkan, “Gerek Rus kuruluşları gerekse ülkemizdeki kurullar tarafından yapılan ikili görüşmeler sonucunda haftalık sefer sayılarının karşılıklı olarak arttırılması yönünde mutabakatlar sağlanmakta.  Bu doğrultuda sefer sayılarının artması özellikle Rus pazarına bağlı olan Alanya’mız da önemli yansımaları olacaktır. Turizmin şuanda yüzde 40 dolaylarındaki doluluk oranları uçak seferlerinin artmasına paralel olarak Haziran Temmuz aylarında artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Bizler turizmciler olarak son derece inançlıyız. Ve bu da bizleri ekonomik ve istihdam olarak her yönüyle mutlu edecektir. Bu duruma katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
‘DEVLET TURİZMCİLERİ DESTEKLEMELİ’
Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu ise, “Bu yapılan çalışmalar güzel fakat verilen miktarlar çok düşük. Aldığımız bilgilere göre 2019 yılında verilen bu uçaklar haftalık değil günlük geliyordu. Bu sene beklentimiz çok daha fazlaydı ancak hiç beklemediğimiz bir durum olarak karşımıza çıkan savaş olumsuz etkiledi. Uçak seferlerinin artırılamayışının bir sebebi de benzin fiyatları. Uçuk rakamlar bilet fiyatlarına da yansıyor. Ve oradaki vatandaşlarda bunun altında kalkamıyor. Bizim bu insanları buraya getirmemiz lazım. Eğer devletimizin dövize ihtiyacı varsa bir takım destek paketleri ile turistlerin ülkemize getirilmesi lazım ki döviz girdisi olsun. Turistlerin gelmesi içinde uçakları sübvansiye etmemiz lazım. Bu yüzden ülkeye döviz girdisinin sağlanması için devletin turizmcilere desteği gerekiyor. Kötüye gidiyoruz turizm tesisleri gerçekten çok zor durumda” sözlerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 00:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169