banner84

EMİTT kapısını bugün açıyor

Dünyanın en büyük ilk 5 fuarından birisi olan EMİTT bugün kapılarını ziyaretçilerine açacak. Alanyalı turizmciler ve Başkan Yücel'in de katılacağı fuarda, Alanya'ya özel büyük bir stant açılacak.

EMİTT kapısını bugün açıyor
Mevlüt UYGUR
Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan, Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren sektörün en önemli uluslararası buluşma noktası 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), bugün kapılarını ziyaretçilerine açıyor. İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde 31 Ocak'ta (bugün) başlayan EMITT 3 Şubat'ta kapılarını kapatacak. Sadece Türk turizm sektörünün değil, dünya turizm sektörünün de en büyük buluşma noktasından biri haline gelen EMITT Turizm Fuarı, her yıl 80’den fazla ülkede ziyaretçi ve katılımcıları bir araya getiren bir iş platformunu oluşturuyor.  Alanya  63 metrekarelik özel tasarımlı stant ile EMITT Fuarı'nda bu sene de yerini alacak.
'İÇ PAZAR İÇİN ÖNEMLİ BİR FUAR'
Alanya'yı özel ve büyük bir stantta temsil edeceklerini belirten Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD)  Başkanı Burhan Sili, iç pazar için EMITT'in önemine değindi.  Sili, "EMITT Fuarı hem iç pazar anlamında hem de yurtdışından gelen katılımcılarla birlikte dünyanın ilk 5 fuarı arasında yer alıyor. Bu anlamda biz de Alanya olarak özel ve büyük standımızda orada yerimizi alıyoruz. 31 Ocak Perşembe günü (bugün) ALTAV ve Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel'in katılımıyla Alanyamızı temsil edeceğiz.  Akabinde ise biz orada çalışmalarımıza devam edeceğiz. İç pazar hepimiz için son derece önemli. Rakip ülkelerimizin iç pazar oranına baktığımızda yüzde 20 civarında bir hareketlilik görüyoruz. Bunu geçtiğimiz sıkıntılı yıllarda da gördük ki iç pazarın temel oluşturmadığı bir turizm sektörü ve konaklama sektörü ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu anlamda biz yerli misafire son derece önem veriyoruz ve EMITT'e katılacağız. Önümüzdeki dönemde her şeye rağmen minimum yüzde 20 civarında iç pazara bir kontenjan ayırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
'FİRMALARLA GÖRÜŞMELER YAPACAĞIZ'
Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Bilal Korkmaz, "EMİTT Türkiye'nin en büyük fuarı, dünyada ise ilk 5'in içinde. TÜRSAB'ın fiilen ilgilendiği, organize ettiği bir fuar. Bu fuarda Alanyamızı acenteci ve otelci arkadaşlarımız stant alarak temsil edecekler. Biz TÜRSAB Alanya yöneticileri olarakta fiilen orada bulunacağız. Hem ülkemizin hem de Alanyamızın menfaatleri doğrultusunda gerek tanıtım, gerek ise işbirliği çalışmalarında bulunacağız. Burada  yurtdışından bölgemize turist getiren firmaların da stantları var, onlarla görüşmelerimiz olacak. Aynı zamanda iç pazara yönelik de görüşmelerimiz olacak. 2018 turizm sezonunu iyi geçirmiştik, inşallah 2019 yılını 2018'den daha iyi geçireceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 18:07
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107