banner129

EMİTT'ten mutlu döndük

Dünyanın en önemli 4 turizm fuarı içinde gösterilen EMITT tamamlandı. Fuarda Alanya'yı temsil eden Alanyalı turizmciler, 2019 yılının olumlu yönde geçeceğine kanaat getirdiler

EMİTT'ten mutlu döndük
Mevlüt UYGUR
BU yıl 23’üncüsü düzenlenen ve İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) tamamlandı. Fuarda Alanya, 64 metrekarelik özel tasarım stant ile tanıtıldı. Alanya standını ziyaret eden misafirler için soru-cevap aktivitesi yapıldı. Misafirler fanus içerisinden Alanya soru kartlarını çekerek bölge hakkındaki sorulara yanıt aradı. İnternet mecrasının kullanımının serbest olduğu etkinlikte sorulara doğru yanıt veren misafirlere Alanya’ya özgü çeşitli hediyeler verildi. Alanya muz bitkisi lifiyle hazırlanan objeler ise İstanbullular tarafından büyük ilgi gördü.
'OLUMLU BİR SEZON GEÇİRECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ'
4 gün süren fuarı değerlendiren  Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, "EMİTT 23'üncüsü gerçekleşen uluslararası bir turizm fuarı ve Türkiye adına son derece önemli bir fuar. Dünya'nın farklı ülkelerinden katılım oldu ve dünyanın 4'üncü turizm fuarı konumunda. Bu anlamda hem kaynak pazarlarımızdan gelen farklı ülkelerin temsilcileriyle  hem de iç pazar anlamında bu fuara başından bu yana katılıyoruz Alanya olarak. İlk gün Alanya belediye başkanımızla birlikte görüşmelerimizi ve ziyaretlerimizi gerçekleştirdik akabinde ise çalışmalarımızı devam ettirdik. İç pazarın önemi malum, bizim gibi turizm yapan ülkelerin belirli bir oranda, en azından yüzde 20 oranında bir alt yapısı olmak durumunda. Bu anlamda büyük önem arz eden bu fuara Alanya olarak katılım sağlayarak çalışmalarımızı yaptık. Görünen o ki bu sene fiyatların yükselmesiyle birlikte iç pazarda bir azalma söz konusu olacak, böyle bir beklenti var. Ama iç pazarın da talebiyle birlikte ve fuarda da gördüğümüz kadarıyla olumlu bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.
'ÜMİTLERİMİZ ARTTI'
Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Bilal Korkmaz ise, "31 Ocak'ta başlayan EMİTT'e TÜRSAB Alanya olarak ve acenteler olarak katılım sağladık. 4 gün süren EMİTT'te Alanya'mızı en iyi şekilde temsil ettik. TÜRSAB olarak ve  acenteler olarak pazarlama çalışmalarımız olumluydu. 4 gün boyunca gayet güzel bir fuar geçirdik. EMİTT'e güzel bir katılım vardı. Yerli ve yabancı acenteler, firmalar ve turizmciler katılım sağladı. Acenteci ve turizmci arkadaşlarımız orada görüşmeler yaptı. Yapılan görüşmelerimiz sonucu 2019 yılı için güzel bir ışık görüldü, ümitlerimiz arttı" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 17:18
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107