banner84

En fazla Türkiye'de

Koronavirüsün delta varyantı seyahat güvenliği üzerinde soru işaretleri oluştururken, Alman tur operatörü FTI, 1 Haziran-22 Temmuz dönemine ilişkin verileri açıkladı.

En fazla Türkiye'de

Hem Türkiye'de hem de dünya genelinde hızla yayılmaya başlayan koronavirüsün delta varyantı, seyahat güvenliği ile ilgili de soru işaretleri oluşturuyor.

52 GÜNDE 3 ÜLKEYE 225 BİN TURİST GÖTÜRDÜ
Bu duruma açıklık getirmek isteyen Alman tur operatörü FTI, 1 Haziran ile 22 Temmuz arasında Türkiye, İspanya ve Yunanistan'a götürdüğü misafirlerdeki vaka sayılarını açıkladı.
Haziran başından bu yana Türkiye, İspanya ve Yunanistan'a 225 bin turist götürdüğünü açıklayan FTI, şu bilgileri paylaştı:

İSPANYA 0,05, YUNANİSTAN 0,02, TÜRKİYE 0,11
"Mallorca ve Kanarya Adalarına giden 41 bin FTI müşterisinden sadece 22'sinin testi pozitif çıktı. Buradaki oran 0,05. Yunanistan'a götürülen 68 bin misafirden 12'sinin, Türkiye'ye götürülen 117 bin misafirden ise 125'inin testi pozitif çıktı. Bulaşı oranı Yunanistan'da 0,02, Türkiye'de ise 0,11. Destinasyonların hiçbirinde misafirler ağır hastalık geçirmedi, hastaneye kaldırılmadı."

SCHİLLER: SEYAHAT ETMEK GÜVENLİ
Ana destinasyonlardaki düşük vaka sayılarının seyahatin güvenli olduğunu gösterdiğini ileri süren FTI CEO'su Ralph Schiller, bu durumun 27 Temmuz'dan itibaren "yüksek insidans" bölgesi olarak sınıflandırılan İspanya için de geçerli olduğunu kaydetti. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169