banner84

Enformasyon sınavı Alanya’da ilk kez yapıldı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurumu’nun (BTK) girişimleriyle enformasyon sınavı bu kez ilk defa Alanya'da yapıldı. Sınava Alanya'dan 166 kişi katılım sağladı

Enformasyon sınavı Alanya’da ilk kez yapıldı

Figen YAYLA
Geçtiğimiz aylarda Antalya’da yapılması planlan ancak Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurumu’nun (BTK) girişimleriyle Side’ye aldırılan enformasyon sınavı dün ilk kez Alanya'da yapıldı. Seyahat acentelerinin kanun gereği kadrolarında zorunda olan enformasyon memurluğu için adaylar Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi'nde bugün sınava girdi. Turizme kalifiye ve belgeli eleman kazandırarak sektörde kaliteli eleman çıtasını yükseltmeye amaçlayan Alanya TÜRSAB temsilciliğinin girişimcileri ile tarihinde ilk kez Alanya'da enformasyon memurluğu sınavı yapıldı. Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi'nde saat 10.00 da başlayan enformasyon memurluğu sınavına toplam 160 aday katıldı. Sınav için gelenleri Alanya TÜRSAB temsilciliği çalışanları karşılayarak bilgilendirme yaptı. 
ENFORMASYON MEMURLUĞU SINAVINA ALANYA'DAN 166 KİŞİ KATILDI 
Turizmde faaliyet gösteren acentelerin bu alandaki kalifiye ve belgeli eleman açığını kapatması beklenen sınavla ilgili Alanya TÜRSAB başkanı Bilal Korkmaz açıklama yaptı.  Korkmaz ''Alanya TÜRSAB olarak tarihinde ilk defa Alanya'da enformasyon memurluğu sınavı yapıyoruz. Sınava katılım sayısı 166. Sınava katılan tüm adayların başarılı bir sonuç elde edeceğini umuyorum'' dedi. 
TÜRSAB OLARAK SINAVIN ALANYA'DA YAPILMASINI SAĞLADIK 
Enformasyon belgesinin önemine değinen Korkmaz ''Enformasyon belgesi seyahat acentelerinin kuruluşunda ve işleyişinde bulunması gereken zorunlu bir belgedir. Bu belgeyi alabilmek için acentelerimiz yıllarca İstanbul'a İzmir' e Ankara'ya giderek sonrasında sınava yetişemeyerek sıkıntı çekiyorlardı. Bizde Alanya TÜRSAB olarak bu sınavı ayaklarına getirdik şuan da  Alanya'da yapıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de acentalarımızın ve Türk turizminin  ihtiyacı olan her türlü argüman her türlü işleyişin kolaylaşması ve yapılması için gayret göstereceğiz. Bu sınavda başarılı olan arkadaşlarımız bu belgelerini kendi acentelerinde veya yeni kurulacak acentalarda değerlendirme imkanı bulacaklar. Kendilerine başarılar diliyorum'' dedi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107