banner129

'Fırsatçılar deşifre edilmeli'

Yüksek sezonu fırsatçılığa çevirip fahiş fiyatlar uygulayan işletmelerle ilgili konuşan ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Fırsatçılık yapanları mutlaka dürüst insanlardan ayırıp deşifre etmek gerekli" dedi.

'Fırsatçılar deşifre edilmeli'

 Mevlüt UYGUR

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un turizm bölgelerinde yüksek sezonu fırsata çevirerek fiyat farkı uygulanmasına izin vermeyeceklerini belirterek işletmelere seslenerek, 'Vatandaşa kazıklanıyormuş hissi vermeyin' dedi. Konuyla ilgili Alanya Postası'na açıklama yapan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, bu tür şeylerin sadece Türkiye'de değil dünyanın her tarafında olduğunu söyledi. Dahaoğlu, "Bakanımız Mehmet Ersoy'un konuya bu  şekilde yaklaşımı oldukça yerinde bir haberdir fakat böyle olaylar sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde karşılaşılabilen durumlardır. Bizlerde sürekli bir yerlere gidiyoruz. Farklı ülkelere gerek turistik amaçlı, gerek ise tatil amaçlı geziler yapıyoruz. Aynı şeyler bizim de başımıza geliyor. Bunu sadece Türkiye'de oluyor gibi haber yapmayı doğru bulmuyorum.

'FIRSATÇILIK YAPANLARI DÜRÜST İNSANLARDAN AYIRMAK GEREKİR'

 Milyonda birde olsa bu haberleri fazla seslendirmeden yurtdışına servisini engellememiz gerekmektedir. Zira bunu okuyan her turistin kafasında Türkiye’de kazıklıyorlar düşüncesi oluşacaktır ve buda insanların bize bakış açısını değiştirecektir. Güven duymayacaklar ve kendilerini huzurlu buldukları başka ülkeleri tercih edeceklerdir. Böyle tabi ki açık piyasa koşulları dışında fırsatçılık yapanları da mutlaka dürüst insanlardan ayırıp deşifre etmek gereklidir. Zira tabi ki değişik fiyatlar söz konusu gerek oteller açısından gerekte restoranlar açısından. Olay aslında  turizmde deniz, kum, güneşten de öte. Bizim ne kadar çok misafir sever olduğumuzu ve ülkenin ne kadar çok bu konuda kültür ve turizm şehri olduğunu biz her yerde anlatıyoruz. Gelen insanları mümkün olduğunca memnun etmeye çalışıyoruz ki gelen turist seneye 10 turist- 20 turist getiriyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134