banner84

'Fiyat arttırmalıydık'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türk otellerinin Rusya pazarına dönük fiyatları yüzde 15 arttırmasının söz konusu olmadığını söyledi

'Fiyat arttırmalıydık'

Rus-Türk Toplumsal Forumu programı çerçevesinde verilen yemekte Rus gazetecilerle bir araya gelen Mehmet Nuri Ersoy, daha önce basında yer alan Türk otellerinin Rusya pazarında fiyatları yüzde 15 arttırdığı haberlerinin doğru olmadığını söyledi. 2019 sezonunda fiyat artışı olmadığını, fiyatların 2015 yılındaki seviyede kaldığını ifade eden Ersoy, "Ancak otellere ve yapılara yatırım yapabilmek için fiyatlar arttırılmalıydı" dedi.
DOLARDAN EURO'YA GEÇTİ
Fiyatların arttırılmasının sektörün gelişimi ve hizmet kalitesinin arttırılması için iyi olacağını kaydeden Ersoy, fiyatlardaki küçük artışında da dolardan Rusya pazarında fiyatların dolardan euroya geçmesinden kaynaklandığını söyledi.
VİZE SERBESTİSİ BEKLENTİSİ
Türkiye’nin yıl sonuna kadar Rusya’da vize serbestisi beklediğini ifade eden Mehmet Nuri Ersoy, vize serbestisinin sağlanmasıyla birlikte Rusya’ya giden Türk vatandaşlarının sayısının katlanarak artacağını savundu. Ersoy, Türklerin sadece Moskova St Petersburg’a değil, aynı zaman Rusya’nın Sibirya ve Baykal bölgesine de ilgi gösterdiğini kaydeden Ersoy, Rusya’nın emniyet mensuplarına Türkiye’de tatil izni vermesinden de memnuniyet duyduklarını söyledi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107