banner84

Fiyatlar dibi gördü

İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmasının ardından, İngiliz turistler tatil arayışına başladı. İngiliz gazetelerde Türkiye tatillerini araştırarak, Alanya'yı yazdı. Gazetede Alanya dahil olmak üzere Türkiye'deki tatil fiyatlarının dipte olduğu vurgulandı

Fiyatlar dibi gördü

22 Eylül itibariyle İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarıyor. İngiliz turistlerin büyük bir heyecanla beklediği Türkiye tatili de, böylelikle başlamış olacak. Sabırsızlıkla tatile çıkmayı bekleyen İngiliz turistler, tatil arayışlarına başlarken, İngiltere'nin en çok satan gazetesi The Sun gazetesinde Türkiye tatilleri yer aldı. Gazetede, Türkiye tatillerinin fiyatlarının dibi gördüğüne dikkat çekilirken, Alanya'da bu dip fiyatı gören bölgelerden oldu. 

ŞİMDİ REZERVASYON ZAMANI 
Türkiye tatilleri fiyat endeksli ele alan gazete, "Nihayet İngilizlerin Türkiye'ye seyahat etmesine izin verildi. Bu nedenle eğer uzun zamandır sabırla bir kaçamak hayali kuruyorsanız şimdi rezervasyon zamanı" ifadelerini kullandı. Türkiye'nin İngiliz tatilciler için popüler bir destinasyon olduğunu hatırlatan The Sun, tur operatörlerinin sonbahar için çok sayıda Türkiye paket turu olduğunu ifade etti. Yazının devamında şu ifadeler kullanıldı:"Türkiye'den İngiltere'ye dönenler 22 Eylül'den itibaren karantinaya girmeyecek. Çift aşı olanlar, uçağa binmeden önce PCR testi de yaptırmayacak. İngiltere'ye döndüklerini ikinci günü, 30 poundluk yanal akış testi yaptıracak.

TUI'DE FİYATLAR 282 POUNDDAN BAŞLIYOR
Şu anda Türkiye'ye 158 pounda bile tatil teklifleri var. TUI'de Pegasos World, Side her şey dahil kişi başı 484 pounddan, Maricya Apartments, İçmeler kişi başı 282 pounddan, TUI SENSATORI Barut Sorgun Hotel, her şey dahil kişi başı 488 pounddan başlayan fiyatlarla satışta. Jet2 Holidays'te ise Green Park Apartments, Marmaris 7 gece kişi başı 249 pounddan, Grand Ideal Premium Hotel, Marmaris her şey dahil 7 gece kişi başı 399 pounddan, Sundia by Liberty, Ölü Deniz 7 gece kişi başı 369 pounddan ve Star Side Elegance Hotel, Antalya 7 gece her şey dahil kişi başı 595 pounddan başlayan fiyatlarla satılıyor."

ALANYA'DA 7 GECE 210 POUNDDAN SATIŞTA
Easyjet Holidays Club Atrim Apart Hotel, Marmaris 7 gece tatili 369 pounddan başlayan fiyatlarla satarken, Thomas Cook, Cooks Club Alanya'da 7 gece tatili 210 pounddan, Long Beach Resort Hotel & Spa'da 7 gece her şey dahil tatili 358 pounddan, Mirage World, İçmeler'de 7 gece her şey dahil tatili 330 pounddan ve Sun City Apartments'da 7 gece tatili 158 pounddan başlayan fiyatlarla satıyor. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107