banner129

'HD şehre inerse kalite düşer'

Türk otelleri her şey dahil sistemini genişleterek, sadece otelde değil, yakınlarındaki kafe ve restoranlarda da ücretsiz yemek yeme imkanı sunmaya hazırlanmasına tepki gösteren Dahaoğlu, "Her şey dahil sistemin şu anda sadece otellerle sınırlı kalması ve otellerin de hizmet kalitelerini arttırma yönünde çalışmaları daha uygun" dedi.

'HD şehre inerse kalite düşer'
Haber Merkezi
Türk otelleri her şey dahil sistemini genişletiyor. Sadece otelde değil, yakınlarındaki kafe ve restoranlarda da ücretsiz yemek yenebilecek. Türk yetkililer bu şekilde turistleri otel dışında alışveriş yapmak ve daha fazla para harcamaya teşvik etmek istiyor. Akşam yemeğinden sonra şehir merkezinde dolaşan turistlerin dükkanların önünden geçerken hiçbir şey almamalarının mümkün olmadığı mantığıyla hareket ediliyor. Yeni sistem şimdilik sadece Kemer'deki birkaç otelde uygulanacak. 
'MİSAFİRLERİN ŞEHRE İLGİSİ AZALIR'
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, otellerin haricinde şehrin her bölgesinde her şey dahil sistemin uygulanmasının şehrin kalitesini düşüreceğini belirtti. Dahaoğlu, "Uzun yıllardır ülkemizde hatta özellikle Akdeniz bölgesinde oteller Her Şey Dahil konseptte hizmet veriyorlar. Hali hazırda şu anda uygulanan sistemde dahi fiyat- hizmet, kalite dengesini sağlamak çok kolay değil.
Bu her şey dahil sistemin şu anda sadece otellerde sınırlı kalması ve otellerin de hizmet kalitelerini arttırma yönünde çalışmaları daha uygundur. İyi hizmet veren otellerde misafirlerin dışarı çıkma isteği olmaz. İyi ve kaliteli hizmetin olduğu tesisler fiyatlarına bakılmaksızın her zaman tercih edilir. Şehirde her şey dahil uygulamasını yapmak hem şehrin kalitesini düşürür hem de misafirlerin o şehre ilgisinin zamanla azalmasına sebep olur.
Ayrıca şehirde bu sistem uygulanacak olursa denetleme nasıl olacak, bu restoranları, kafeleri nasıl kontrol edecekler ayrı bir çalışma gerektiriyor. Amaç daha fazla döviz girdisi sağlamak ise şehirdeki restoranlar ve eğlence mekanları da hizmet ve kalite standartları üzerinde tekrar çalışarak tercih edilebilirliklerini arttırabilirler. Hali hazırda misafirler tarafından sürekli tercih edilen çok başarılı restoran ve kafeler mevcuttur" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 18:24
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107