banner84

Hedef her sene büyüyor

Alanya Postası'na konuşan TÜRSAB Alanya BTK Başkanı Korkmaz, Gazipaşa- Alanya Havalimanı'nın bölge turizmindeki önemine değinerek, 2019 yılında 1 buçuk milyon turistin havalimanına inmesini beklediklerini belirtti

Hedef her sene büyüyor
Mevlüt UYGUR
Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Bilal Korkmaz, Alanya Postası'na yaptığı açıklamada 2019 turizm sezonundaki hedeflerini aktardı. Bu yıl 23'üncüsü düzenlenen EMITT fuarından aldıkları ilk izlenimlere göre iyi bir 2019 sezonu gördüğünü belirten Korkmaz, " Önümüzde çok önemli fuarlar var, özellikle ITB Berlin ve MITT Moskova fuarları. Bu fuarların ardından sezon daha da netleşecek. Eğer çok olağanüstü bir durum olmaz ise, çok güzel bir 2019 yılı geçireceğiz. Hem Avrupalılar, gelecek hem de Ruslar gelecek. Yüzde oran vermek istemiyorum ama, 2015'ten bu yana özellikle Avrupa pazarında çok ciddi talep artışları var. Gerek acentelerimizden, gerek tur operatörlerinden aldığımız bilgilere göre 2019 çok daha iyi görünüyor. Hedefimiz 2018 yılına göre yüzde 30 artış sağlamak. Şimdilik gördüğümüz veriler, sezon için umut veriyor. Özellikle Avrupa'nın ve dünyanın en büyük 2 fuarı olan ITB Berlin fuarı ve MITT Moskova fuarlarının izlenimlerinin ardından önümüzü daha net göreceğiz" dedi. 
'İLERİYE UMUTLA BAKIYORUZ'
Teknolojinin gelişmesinin kendilerine avantaj sağladığını ifade eden Korkmaz,"Teknolojinin avantajlarını ele alırsak fuarlarda bile göremeyeceğiz, sanal satışlar var.  Bu nedenle ileriye hep umutla bakıyoruz. İnşallah iyi olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle bütün acentelerimiz ve tur operatörlerimiz artık  bütün çalışmalarını internet üzerinden yapıyor. Bu konuda TÜRSAB gereken desteği veriyor" ifadelerini kullandı.
'GAZİPAŞA - ALANYA HAVALİMANI BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR'
Gazipaşa - Alanya Havalimanı'nın Alanya ve bölge turizmindeki önemini vurgulayan Korkmaz, " Gazipaşa - Alanya Havalimanı ileri aşamalarda da görülecek ki, bölgenin verimini arttıracaktır, bölgeye kaynak olacaktır. Pistin büyütülmesi, biraz daha genişletilmesi ile Gazipaşa-Alanya Havalimanı çok daha verimli hale gelecektir. Bu havalimanı Alanya'nın dünya ile entegrasyonunu sağlayacak, dünyanın da Alanya ile entegrasyonunu sağlayacak. Bu nedenle Gazipaşa-Alanya Havalimanı çok önemli.  Geçen yıl Gazipaşa Havalimanı 1 milyon 215 bin ziyaretçi ağırladı. Bu sene ocak ayında da 33 bin ziyaretçi geldi. Geçen yıla göre yüzde 30 artış bekliyoruz. Gazipaşa-Alanya Havalimanı'ndan 1 buçuk milyon turist gelmesini bekliyoruz.  İnşallah hedeflerimize ulaşırız, güzel bir turizm sezonu geçiririz" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 14:29
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107