banner84

İç pazar devreye girdi

Bayram tatili öncesi yerli vatandaşların geceleme sürelerini uzatmaları konusunda açıklama yapan Sili, “Bayram tatilinin uzaması nedeniyle artan kalış gün sayısı etkisi de hissedilerek yüzde 90’larda bir doluluk söz konusu olacak” dedi.

İç pazar devreye girdi

Bayram tatilinin 9 güne kadar uzamasının ardından yerli turistin tatil sürelerini uzattıkları gözlemlendi. Bunun ardından Alanya'da öncelikle yerli turist açısından rezervasyon durumu ve iç pazarın geceleme sürelerinin uzaması hakkında Alanya Posta Medya ekibine konuşan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, bayramda otellerin doluluk oranlarının yüzde 90’lara kadar çıkacağını belirterek, sezondan umutlu olduklarını dile getirdi.
‘İÇ PAZAR YOĞUN OLARAK DEVREYE GİRDİ’
Yerli turistin tatil tercihlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Sili, “Rusya pazarı ve Ukrayna pazarı mevcut durum nedeni ile durmuş olsa da Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve İskandinav ülkeleri son iki seneye oranla ciddi oranda talep arttırdılar ve İngiltere pazarının da devreye girmesiyle birlikte haziran ayında bölge ortalaması yüzde 60’lara geldi. Temmuz ve ağustos aylarında da bizim için son derece önemli olan iç pazarın da yoğun olarak devreye girmesi ve bayram tatilinin uzaması nedeniyle artan kalış gün sayısı etkisi de hissedilerek yüzde 90’larda bir doluluk söz konusu olacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2022, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169