banner165

İç pazara bayram geldi

Başkan Sili, bayram öncesi iç pazar rezervasyonlarının hareketlendiğini belirterek iç pazarın konaklama sektörü için büyük önem taşıdığını ifade etti.

İç pazara bayram geldi

(Sabiha TATLIYER)- Turizmin gözbebeği olan Alanya’da bayram dolayısıyla iç pazar hareketliliği yaşanmaya başladı. Bununla birlikte konaklama sektörü için yerli turistin büyük önem taşıyor olması bayramla birlikte yaşanan hareketlilik turizmcileri umutlandırdı. Konu hakkında Alanya Posta Medya’ya açıklamalarda bulunan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, “İç pazara önemli bir kontenjan ayırmaya, vatandaşlarımızın tatil yapmalarına olanak sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.
'İÇ PAZARA ÖNEMLİ BİR KONTENJAN AYIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ'
“İç pazar rezervasyonlarımız oldukça hareketli” diye sözlerine başlayan Başkan Sili,  “Genel olarak iç pazar erken rezervasyonda talep gösterse de kısa süreli rezervasyonlar hala yoğun devam ediyor. Dolayısıyla halihazırda gelen rezervasyonların büyük bir oranı bayram dönemine gelmekte. Her zaman ifade ettiğimiz gibi iç pazar bizim için konaklama sektörü için son derece önemli. Biz Alanya bölgesi olarak bugüne değin olduğu gibi bundan sonra da İç pazara önemli bir kontenjan ayırmaya ve ödenebilecek rakamlar vererek vatandaşlarımızın tatil yapmalarına olanak sağlamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
'İSKANDİNAV VE İNGİLTERE SON İKİ SENENİN EN YÜKSEK RAKAMLARINDA'
Başkan Sili, “Yurtdışı kaynak pazarlarımızdan da özellikle orta Avrupa, İskandinav ülkeleri ve İngiltere pazarı talebi geçtiğimiz son iki seneye oranla yüksek oranda seyrediyor. Özellikle kimlikle giriş imkanı sağlanan Polonya pazarında kararın çıkması ile birlikte var olan harekette artış gözlemliyoruz. Bu vesileyle, bu kararın çıkmasını sağlayan hükümetimize de teşekkür etmek istiyorum. Ümit ediyorum ki öncelikle insani açıdan Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan sorun da bir an önce çözülür ve akabinde turizm açısından da daha olumlu gelişmeler yaşanır.” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169