banner84

İç turizmde fiyatlar artıyor

başlaması ve ortadereceli okulların kapanması, fiyatlar yüze 10 ile yüzde 50 arasında arttırdı

İç turizmde fiyatlar artıyor
 Gazetelere verilen ilanlarda belirtilen fiyatlar üzerinden yapılan incelemede çeşitli bölgelerdeki otellerin haziran ayı ilanlarındaki fiyatları mayıs ayına göre yüzde 10’dan yüzde 50’ye kadar değişik oranlarda arttığı belirlendi.
Değişik türden konaklama tesislerindeki fiyat artışları bölgelere göre incelendiğinde  en yüksek artışın Fethiye’de olduğu görülüyor. Fethiye’de iç pazara yönelik konaklama fiyatlarındaki artış tesis türüne göre haziran ayında mayısa göre yüzde 50’ye kadar arttı.
HER STATÜDE ARTIŞ VAR
Antalya ve Muğla'da, pansiyondan motele, 3 ve 4 yıldızlı otellerden 5 yıldızlı otel ve tatil köylerine kadar tüm konaklama tesislerinde fiyat artışı oldu.
Öte yandan otelciler iç turizmde sezonun başlamasıyla birlikte pazarın hareketlendiğini, Antalya’da kişi başına ortalama 10 geceleme olduğunu, toplam 120 milyon geceleme gerçekleştiğini, İstanbul'da ise bu sürenin ortalama 2 geceleme olduğunu ifade ediyorlar.
ERKEN REZERVASYON ARTTI
 Bu arada iç turizm pazarında da erken rezervasyon alışkanlığının iç turizm pazarında da yayıldığı, erken rezervasyon yapan yurttaş sayısının her yıl biraz daha arttığını söyleyen seyahat acenteleri, bunun hem otelci hem seyahat acentesi hem de tüketici için önemli avantajlar sağladığını vurguluyorlar.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157