banner165

İskandinav pazarında yüksek hedefler 2023'te

İskandinav pazarının Alanya’ya yönelik talebi hakkında konuşan Topçu, “Bölgeden operasyon yapan tüm operatörler planlamalarında 2023’te daha yüksek hedefler koyuyor” dedi.

İskandinav pazarında yüksek hedefler 2023'te

Alanya’nın en önemli pazarlarından biri olan İskandinav pazarında SAS havayolları şirketinin çıkardığı problemin ardından turizmciler tedirgin oldu. Alanya Posta Medya ekibine konuşan turizmci Cengiz Topçu, turizmcilerin İskandinav pazarı için 2023’te daha yüksek hedeflerin konduğunu belirtti. Topçu, “Pandemi döneminde durma noktasına gelen İskandinav pazarı, 2022 yılını bu bölgedeki tüm ülkelerin seyahat hareketlerini nispeten serbest bırakmasıyla birlikte hareketli geçiriyor” diye konuştu.
İSKANDİNAV  PAZARINDA HEDEF 2023
Topçu, “Özellikle Pandemi döneminde durma noktasına gelen İskandinav pazarı 2022 yılını bu bölgedeki tüm ülkelerin seyahat hareketlerini nispeten serbest bırakmasıyla bir birlikte hareketli geçiriyor. 2019 rakamlarının uzağında olsak bile önümüzdeki yıllar için umutlu olduğumuzu söyleyebilirim. Bölgeden operasyon yapan tüm operatörler 2023 planlamalarını yaparken bu senenin oldukça üstünde hedefler koyuyor. Her ne kadar bu arada İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girme süreçleri endişe yaratmış görünse de bu konu en azından şimdilik gündemden kalkmış görünüyor” dedi. 
‘MİSAFİRLERİN GERİ DÖNÜŞLERİ SIKINTIYA GİRDİ’
“Geçtiğimiz hafta içinde İskandinav bölgesinin sayılı uçuş şirketlerinden olan SAS havayollarında yaşanan kriz doğal olarak bir takım iptalleri ve bölgede olan misafirlerin geri dönüşlerinde sıkıntıları beraberinde getirdi” şeklinde konuşan Topçu, “ Hem münferit olarak gelen hem de bu havayolunu kullanan Tur operatörleri bu sorunu bir süre daha yaşayacak gibi görünüyor.  Hem bölgeye katkısı hem de şirketin yapısı düşünüldüğünde SAS havayollarının bu krizden en az sorunla çıkması sektörün en büyük beklentisi” ifadelerine yer verdi. -Sabiha TATLIYER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169