banner84

İsrailli 150 acenta Antalya'ya geldi

İsrail'de Antalya'yı en çok satan 150 İsrailli acenteci, Rixos ve Firmus Tour'un davetlisi olarak Antalya'ya geldi

İsrailli 150 acenta Antalya'ya geldi
 Rixos Downtown’da düzenlenen toplantıya Turizmden sorumlu Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, 150 İsrailli acenteci, Firmus Tour’un sahipleri Ahmet Bozkurt ve Hakan Şahin katıldı. 
 Toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İsraille Türkiye arasındaki dostluğun ve barışın bu kadar uzun süre sürmesinden ne kadar övünülse az olduğunu belirtti. Yüksel, ‘’Elbette yaşadığınız coğrafya çok önemli. Ancak önümüze kültürümüzü de koymalıyız. Bizim Hazar’dan İstanbul’a, Urfa’dan Perge’ye kadar binlerce yıldır paylaştığımız dostluğumuz var. Cumhuriyetimizin kurucusu sizler içinde önemli olduğunu düşündüğümüz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta barış cihanda barış’ sözü de var. Günümüzde ticaretin yanı sıra turizmi de bir barış aracı olarak görmemiz lazım’’ dedi.
VALİ YARDIMCISI ANLATTI
Recep Yüksel, İsrailli acentecilere seslenen Yüksel, şunları söyledi: “Sizler birçok kere Antalya’ya geldiniz. Gelmeye de devam ediyorsunuz. Sizlere teşekkür ediyorum. Biz geçen yıl Antalya’da 12 milyon yabancıyı ağırladık. Yaklaşık 580 bin yatak kapasitemiz var. Türkiye’de bakanlık belgeli otellerin yüzde 45’i Antalya’da. Antalya’da 500 bin yıllık bir uygarlık var. 200’den fazla antik yerleşim yeri bulunuyor. Bunlar içinde deniz kenarında olanlarda sizin atalarınızın  ticaret yaptığı bu antik kentlerde ibadethaneler bulundu. Antalya’da 16 golf sahası var. Antalya’ya Tiger Woods dahil 130 bin golfçü geliyor ve 500 bin oyun oynuyor. Antalya’da 50’den fazla uluslararası nitelikte futbol sahsı bulunuyor. Her yıl 1500’den fazla futbol takımı geliyor. Biz Antalya olarak sağlık turizminde de iddialıyız. 50 civarındaki hastanede her türlü hastalığın yanı sıra organ nakli de yapılabiliyor. Dünyadaki endemik bitkilerin yaklaşık yüzde 70’i Türkiye’de bulunuyor. 2016 yılında Dünya Botanik Expo’su Antalya’da düzenlenecek. Burası siz turizmciler için yeni bir gezme yeri olabilir. 50 binden fazla Avrupalı ve kuzey ülkesi insanı Antalya’da ev sahibi oldu. Antalya’da yaşıyor. Antalya sadece 12 milyon yabancıyı değil 4-5 milyon yerli turisti de ağırlıyor. Kruvaziyer turizmi de inşallah eski haline dönecek.’’
İSRAİLLİLER'DEN ALKIŞ
Yüksel, İsrailli turistlere Antalya’ya gelen bu kadar kalabalığa rağmen İsrailli turistlerin eksikliklerini hissettekilerini söylemesi üzerine İsrailli acenteciler uzun süre Yüksel’i alkışladı. Açıkçası son birkaç yıldır bir takım nedeniyle gelmeyen İsrailli turistleri beklediklerine işaret eden Yüksel, ‘’Zaman zaman söylenen söylemler bizlerin dostluğunu, bağlarını koparmayacaktır. Biz yerel yöneticiler olarak (valilik belediye) sizlerin huzur içinde güzel bir tatil yapabilmeniz için çaba sarf ediyoruz. Valilik olarak ALO 179’u kendini rahat hissetmeyen turist için 24 saat açık tutuyoruz. Konukseverliğimizle övünüyoruz ama sizlere hizmet eden personeli eğitmeye devam ediyoruz’’ diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157