banner84

İsviçre'den Türk turizmine balta

İsviçre Dışişleri Bakanlığı turizm destinasyonlarına dair bilgiler paylaştığı resmi web sitesinde Türkiye hakkında şok ifadelere yer verdi

İsviçre'den Türk  turizmine balta
 İsviçre Dışişleri Bakanlığı (EDA) sitesinde Türkiye hakkında şu ifadeler kullanılarak Türkiye'ye gelecek yolculara uyarılarda bulunuldu.
Uyarıda şu ifadelere yer verildi: "Genel olarak Türkiye siyasi açıdan stabil olarak tarif edilebilir. Büyük şehirlerde ise, gösteriler ve ayaklanmalar olabilir. Ülkede genellikle grevler ilan edilmekte. Güvenliginiz icin her türlü büyük kalabalıklar ve gösterilerden  kacınmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca polislerin talimatlarini dinleiyp tur operatörleriniz ile irtibatta kalin.
İstanbul, Ankara ve diğer şehirlerde,  bombalamalar oldu ve bu yüzden ölümler ve yaralanmalar oldu. Ayrıca turizm merkezleri de bu saldırılardan etkilendi.
2013'ün başında Kürt sorunu ile ilgili bir barış süreci başlatıldı. Barış sürecine karşı olanların potansiyel saldırıları sebebiyle ve Suriye'deki iç savaşın devam etmesi nedeni ile tekrar saldırılar ile karşılaşılabilir.
Genellikle temkinli ve dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Terör ve adam kaçırma Turizim de risk taşıyan durumlar olarak dikkat cekiyor."
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157