banner84

İzinler iptal oldu, oteller yüzde 40 ucuzladı

Memurun izni kalktı, fırsat zammı yapan turizmci fiyatı düşürdü. Ege ve Akdeniz’de oteller yüzde 40 ucuzladı.

İzinler iptal oldu, oteller yüzde 40 ucuzladı
Turizmde fiyat tarifesi, darbe girişiminin ardından değişti. Talep yüksek olduğu için Temmuz ve Ağustos fiyatlarını yüksek belirleyen tesisler, fiyat düşürmek durumunda kaldı. Takvim'de yer alan habere göre, Ege ve Akdeniz'deki turizm tesislerinde yüzde 40'a varan oranda indirim yapıldı. Boşalan odaları doldurmak için harekete geçen oteller, indirim kampanyalarını birbiri ardına duyurmaya başladı. Hatta pahalılığıyla adından söz ettiren ünlü tatil beldesi Bodrum'da da fiyatlar düştü.
Lüks otellerde yüzde 40'a varan indirimler göze çarpmaya başladı. Darbe girişiminin ardından kamu çalışanlarının izinleri kaldırılırken, izinde olanların görevlerinin başına dönmeleri istenmişti. Çok sayıda vatandaş tatili kesip yaşadığı şehre döndü. Tatil beldelerinde yerli turist azalırken; darbe girişiminin hemen ardından duran yabancıların rezervasyonlarının yeniden yoğunlaştığı belirtildi.
YABANCI GELİYOR
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Yusuf Hacısüleyman, darbe girişiminden sonraki birkaç gün rezervasyon iptalleri olduğunu, şu anda yurt dışından rezervasyon akışının yeniden başladığını kaydederek, "Demokrasi mitingleri dış basına çok olumlu yansıdı. Bu sayede misafirlerimiz ülkemizin güvenilir olduğunu ve her şeyin normal olduğunu algıladı" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107