banner84

'Kişiselleştirilmiş tatiller ön plana çıkacak'

**

'Kişiselleştirilmiş tatiller ön plana çıkacak'
 2015'in kolay bir yıl olmayacağını söyleyen AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, "Önümüzdeki yıllarda kişiselleştirilmiş tatiller, iletişim, sürdürülebilirlik ve mobilite ön plana çıkacak. Turistik merkezler randevu sistemine geçebilir. Eyfel'i veya Antalya Kaleiçi'ni gezmek isteyenler randevu almak zorunda kalabilir" dedi.
4. Uluslararası Resort Turizm Kongresi Aska Lara'da başladı. "Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği" sloganı ile gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmasını AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman yaptı. Turizmin etkisi ve gücünü anlatarak konuşmasına başlayan Yusuf Hacısüleyman, turizmde büyümek için ortak aklın önemine değindi. Hacısüleyman şunları söyledi:
"Dünya turizm sektörünün farkına vardı. Turizmin en çok eleştiri alan konusu koruma kullanma dengesidir. Buna buna artık dikkat etmeliyiz. Alt ve üst yapıda eksikliklerimiz vardı ve bunları gidermeye çalıştık. Koruma dengesi artık dünyanın gözü önünde. Buna hep beraber dikkat etmeliyiz. Kamu-özel sektör iş birliği de çok önemli. Hep beraber bir plan içinde arz talep dengesini koruyarak ilerlemeliyiz.
Hükümetin Ekonomik Dönüşüm Programı içinde ilk kez turizmin adı geçti. İlk 9 madde içinde sağlık turizmi 8. sırada. Çok mutlu olduk. Dileriz bu sağlık turizmi ile kalmaz. Diğer turizm çeşitleri de bu program içine girer.
"SURİYELİLERİN TÜRKİYE'YE GELMESİNİ POZİTİF BİR ALGIYA ÇEVİREMEDİK"
2015 yılı kolay bir yıl olmayacak. Turizm sektörü hazırlıklarını iyi yapmalı. Arap baharı veya kabusu nedeniyle Ortadoğu devamlı kaynıyor. Çevremizdeki olaylar nedeniyle dünyanın gözü üstümüzde. Türkiye misafirperverlik duygusu ile Suriye'den savaştan kaçanlara evsahipliği yapıyor. Türkiye bu durumu yurtdışına iyi anlatamadı. Haberlerde bu durum karşısında Türkiye hep eleştiriliyor. Bu durumu pozitif bir algıya çeviremedik.
"PETROL FİYATLARININ DÜŞMESİ RUS PAZARINI ETKİLEYECEK"
Rusya pazarında ruble'nin değer kaybetmesi Rus tatilcileri etkileyecek gibi görünüyor. Bu durum bizi de etkileyecek. 2015 yılı için karamsar değiliz ama zorlu bir yıl olacağı ortada. Bunun içinde bazı adımlar atmamız gerekiyor. Petrol fiyatlarının düşmesi Rusya pazarını daha da etkileyecektir diye düşünüyorum.
"TURİSTİK MERKEZLER RANDEVU SİSTEMİNE GEÇEBİLİR"
Dünya değişiyor. Artık 1 kişi olan haneler çoğalıyor. Kişiselleştirilmiş tatiller ön plana çıkacak. İletişim, sürdürülebilirlik, mobilite ön plana çıkacak. Turistik merkezler randevu sistemine geçebilir. Eyfel'i veya Antalya Kaleiçi'ni gezmek isteyenler ilerleyen yıllarda randevu almak zorunda kalabilir. Kişiselleştirilmiş ürünler daha çok talep görecektir.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107