banner84

Kurban Bayramı tatili uzamalı mı?

Turizm sezonunun yüksek döneminde olan Alanya’da, turizmciler tarafından kurban bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu. TÜRSAB Alanya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Bilal Korkmaz, “Tatil uzatılırsa fiyatlarda kısmen artabilir” dedi.

Kurban Bayramı tatili uzamalı mı?

-Asiye ELİAÇIK
Tüm turizm sektöründe olduğu gibi Alanya’da da Kurban bayramı tatili uzatılacak mı sorusu gündemde. Turizmciler tıpkı Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi uzatılmasını beklerken, Ankara Ticaret Odası ise tatilin uzatılmamasını istedi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, "Uzun tatillerde üretim ve ticaret kesintiye uğruyor. Turizm sektörü zaten hareketli olduğu için bu bayramda tatili uzatmayarak ekonominin diğer alanlarına odaklanalım, üretim ve ihracatı artırmak için çalışalım" dedi. 
'REZERVASYONSUZ GELMEYİN'
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Bilal Korkmaz, “Bölgemiz zaten yüksek sezonu yaşıyor. Dünyada hiçbir turizm noktasında yer yok. Dolayısıyla Alanya'da da doluluk oranları iyi. Kurban Bayramı da yüksek sezona denk geliyor. Bu Kurban Bayramı tatilinin uzatılması Alanya açısından da turizm açısından da olumlu ve daha çok turist gelecektir. Talep daha fazla olacaktır. Belki fiyatların da kısmen artmasına vesile olacaktır, diye düşünüyorum. Ancak tüketicilere tavsiyem kesinlikle rezervasyonsuz gelmesinler. Herhangi bir otelden, konaklama tesisinden ‘rezervasyon yaptırmadan gideriz, buluruz’ demesinler. Arayıp yerlerini ayırtıp o şekilde gelmelerini tavsiye ediyorum ve bunu bir acente üzerinden yapmaları daha iyi olacaktır. Şu anda doluluk oranları yüzde 80-100 arasında değişiyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107